Kılıçdaroğlu'ndan "asgari ücret" tepkisi

Kılıçdaroğlu'ndan "asgari ücret" tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Adana il kongresinde konuştu, gündeminde yeni asgari ücret vardı... Zam oranının yetersiz olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, yüksek büyümeye rağmen işsizliğin düşmemesine de dikkati çekti... Ana muhalafet lideri, devam eden olağanüstü hali ve kanun hükmünde kararnamaleri de eleştirdi.

KILIÇDAROĞLU: "AĞALARDAN BEYLERDEN KESECEĞİZ ASGARİ ÜCRETLİYE NET 2 BİN LİRA VERECEĞİZ SÖZÜMÜZ SÖZDÜR."

Asgari ücretin, bekar bir çalışan için net BİN 603 lira olarak belirlenmesine en sert tepkilerden biri ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi...

KILIÇDAROĞLU: "MADEM YÜZDE 11 BÜYÜME VAR BU VERDİĞİN RAKAM NEDİR? 3 ÇOCUKLU EVLİ BİR İNSANIN ELİNE GEÇECEK PARA BİN 709 LİRA. ANKARA'DAKİ BEYLERİN VİCDANINA SESLENİYORUM BİN 709 LİRAYLA SİZ GEÇİNEBİLİYOR MUSUNUZ? ARABAYA UÇAĞA PARA VERMİYORSUNUZ. EMİN OLUN BU ANKARA'DA OTURANLARDA VİCDAN YOK VİCDAN."

Partisinin Adana il kongresinde konuşan Kılıçdaroğlu, yüksek büyümeye rağmen işsizliğin düşmemesini de eleştirdi, çiftçilerin durumuna dikkati çekti.

KILIÇDAROĞLU: "ŞU ANDA ÇİFTÇİMİZ BİTMİŞ VAZİYETTE. EN BÜYÜK ŞİKAYET ONLARDAN GELİYOR. NAMUS SÖZÜ VERİYORUM SENİ İÇİNDE BULUNDUĞUN BATAKTAN BEN ÇIKARIP KURTARACAĞIM."

Kılıçdaroğlu'nun gündeminde olağanüstü hal koşulları da vardı.

KILIÇDAROĞLU: "20 TEMMUZ'DA OHAL İLAN EDİLDİ BUGÜN GELDİĞİMİZ NOKTADA KİMSENİN FETÖ İLE FALAN MÜCADELE ETTİĞİ YOK. BUGÜN TÜRKİYE'DE HİÇ KİMSENİN AMA HİÇ KİMSENİN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ YOKTUR. SUÇLUYU HAKİM DEĞİL SİYASİ İRADE BELİRLERSE O ÜLKEDE YARGI BAĞIMSIZLI YOKTUR, CAN VE MAL GÜVENLİĞİ DE YOKTUR."

CHP Lideri sıkıyönetim benzetmesi de yaptı...

KILIÇDAROĞLU: "20 TEMMUZ SİVİL DARBE DÖNEMİNİ YAŞIYORUZ... 80 DÖNEMİNE BAKIN. O DÖNEM SIKI YÖNETİM BİLDİRİLERİ YAYINLANIYORDU ŞİMDİ KHK'LAR YAYINLANIYOR HİÇBİR FARKI YOK.

Kılıçdaroğlu, son olarak partililere seslendi; "delege hesabı yapanların aramızda yeri yok" dedi.

KILIÇDAROĞLU: "BİR CHP'Lİ ÇIKAR BEN NE OLACAĞIM DERSE DERHAL İSTİFA ETSİN DERHAL... BİZİM KAPIMIZ BUNLARA KAPALI BEN NE OLACAĞIM DİYENLER GİTSİN ÖBÜR PARTİYE..."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz