Tezcan: "bunun adı, tahliyeyi önleme operasyonu"

Tezcan: "bunun adı, tahliyeyi önleme operasyonu"

Tutuklu anamuhalefet milletvekili Enis Berberoğlu'nun davasına da bakan Mahkemenin Başkanı bir kez daha değişti; cumhuriyet halk partisinden eleştiri gecikmedi.. Anamuhalefet sözcüsü, karara "Bunun adı, tahliyeyi önleme operasyonudur" diye tepki gösterdi. Sözcü, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın görevden alınması yönelik yazışmalar yapıldığını da iddia etti...

BÜLENT TEZCAN : "TUTSAK, ESİR ALINMIŞ BERBEROĞLU İLE İLGİLİ BİR GECE YARISI OPERASYONU YAPILDI. "

Anamuhalefetin hedefinde, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nu yeniden yargılayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi'nin başkanının, ikinci kez değişmesi vardı... Başkanla birlikte dairede üye hakim değişikliği de yapıldı. CHP Sözcüsü Tezcan, kararın sebebini sordu..

BÜLENT TEZCAN: "TUTUKLULUGUN DEVAMI Mİ TAHLİYE Mİ DİYE BİR KARAR VERECEKTİ. BİZ BU KARARİ BEKLERKEN DÜN GECE YARISI HEYET DEĞİŞTİ. GECE YARISI GÖREVE GETİRİLEN HEYET SABAH TUTUKLULUK İLGİLİ İNCELEME YAPTI. KOCA DAVAYI NASIL İNCELEDİLERSE VE TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERDİ. BU TAHLİYEYİ ÖNLEME OPERASYONUDUR. BİR GECE YARISI OPERASYONUDUR. SİZ MAHKEME HEYETİNİ NEDEN DEĞİŞTİRİYORSUNUZ? KARAR AŞAMASINA GELİYOR DAVA. HANGİ DÜŞÜNCEYLE, ACELESİ NEYDİ? YARGI ÜZERİNDEKİ ELİNİZİ ÇEKİN. "

Tezcan ardından da Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın görevden alınacağına yönelik bir iddiayı gündeme getirdi.

" BU İKTİDAR KUMPAS HASTALIĞINA YAKALANMIŞ BİR İKTİDARDİR. ŞİMDİ YENİ BİR KUMPAS DA MURAT HAZNEDAR ÜZERİNE KURULMAKTADİR. ŞİMDİ BU KİRLİ KUMPASIN BELGESİ ÇIKTI. 24.11.2017 TARİHİNDE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İSTANBUL VALİLİĞİ'NE BİR YAZI YAZIYOR. DİYOR Kİ HAZNEDAR İLE İLGİLİ, BUNU GÖREVDEN ALACAĞIZ UZAKLASTİRACAğİZ. VARSA DEVAM EDEN SORUŞTURMA VE KOVUŞTURMASI BİZE BİLDİRİN. KARARINI VERMİŞ GEREKÇE ARIYOR. DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUNUZ? İÇİŞLERİ BAKANLİGİ UZAKLAŞTIRMA KARARINI VERMİŞ GEREKÇE ARIYOR. BU ÇOK AÇIK BİR KUMPASTİR. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz