Prof.Dr.Mehmet Haberal,yakın dostu Mesut Yılmaz'a taziye ziyaretinde bulundu

Prof.Dr.Mehmet Haberal,yakın dostu Mesut Yılmaz'a taziye ziyaretinde bulundu

Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın büyük oğlu Yavuz Yılmaz'ın vefatının ardından aileye taziye ziyaretleri sürüyor... Aileyi yalnız bırakmayan isimlerden biri de Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mehmet Haberal'dı... Haberal; Yılmaz ailesinin Beykoz'daki evinde yakın dostu Mesut Yılmaz'ın acısını paylaştı... Yavuz Yılmaz; YARIN İstanbul'da son yolculuğuna uğurlanacak...

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın 38 yaşındaki büyük oğlu Yavuz Yılmaz DÜN, İstanbul Beykoz’daki evinde ölü bulunmuştu.

Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen Mesut ve Berna Yılmaz'a acı haber, İstanbul'da uçaktan indiklerinde verildi.

Yılmaz çifti, Havaalanından oğullarının naaşının kaldırıldığı hastaneye gitti.. Yaklaşık 45 dakika hastanede kalan Yılmaz Beykoz'daki eve geçti. Yılmaz'a kardeşi Turgut Yılmaz, işadamı Abdurrahim Albayrak ve Ahmet Nazif Zorlu ile Fatih Terim eşlik etti. Berna Yılmaz ise hastanede müşahade altında tutuldu.

Aileye taziye ziyaretleri gece boyunca sürdü. Taziyede bulunan isimlerden biri de Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst kurul Başkanı Prof.Dr.Mehmet Haberal'dı... Aydın'da gerçekleştirdiği organ nakli ameliyatının ardından uçakla Ankara'ya dönen Prof. Haberal, Yılmaz ailesinin acısını paylaşmak üzere İstanbul'a hareket etti... Beykoz'daki evde yakın dostu Mesut Yılmaz'a üzüntüsünü ve taziye dileklerini iletti...

Başbakan Binali Yıldırım da sabah saatlerinde, Yılmaz'ın vefat ettiği Beykoz'daki eve giderek Mesut Yılmaz'a taziye ziyaretinde bulundu.

Yavuz Yılmaz'ın ölümünün ardından, İcra Kurulu Üyesi olduğu İstanbul Kent Üniversitesi'nden de açıklama geldi.

Yılmaz'ın bir süredir mücadele ettiği hastalığa dikkat çekilerek, "Son dönemde giderek ağırlaşan ve felce doğru ilerleyen komplikasyonları nedeniyle ağır stres altındaydı" denildi.

Yılmaz'ın cenazesi Pazartesi günü öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrasında Kanlıca Mezarlığı'na defnedilecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz