Taşeron işçilere kadro düzenlemesi

Taşeron işçilere kadro düzenlemesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, taşeron işçilerin kadroya sınavla alınacağını duyurdu..."Bu kişiler yıllardır kamu hizmeti veriyor" diyen Devrici İşçi sendikaları Konfederasyonu yetkililerine göre ise yeniden bir sınava tabi tutulmaları doğru değil...

Taşeron işçilerin kadroya geçişleri için sınav şartı getirildi..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı taşeron işçilerin, yazılı ve sözlü sınava gireceklerini, her iki sınavdan da 10 üzerinden 6 alanların, kadroya hak kazanacaklarını duyurdu..Ayrıca işçilerin güvenlik soruşturmasından geçirileceği de açıklandı.

"BAŞTA HİÇ BİR AYRIM OLMADAN TÜM İŞÇİLERİN KADROYA GEÇİRİLECEĞİ İFADE EDİLDİ SONRA SINAV VE GÜVENLİK SORUŞTIRMASI OLACAĞI GİBİ KOŞULLAR İFADE EDİLDİ.. "

"Bu kişiler yıllardır kamu hizmeti veriyor" diyen Devrici İşçi sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu'na göre yeniden bir sınava tabi tutulmaları doğru değil

"TÜM TAŞERON İŞÇİLERİNE AYRIMSIZ KAYITSIZ ŞARTSIZ KADRO VERİLMELİDİR. BU NOKTADA NE SINAV NE SORUŞTURMA GİBİ KRİTERLERİN GETİRİLMESİ DOĞRU DEĞİLDİR ÇÜNKÜ BU İNSANLAR YILLARDIR KAMU KURUMLARINDA KAMU HİZMETİNİ 10 15 20 YILDIR BU HİZMETİ VEREN İNSANLARDIR BU İNSANLARIN YENİDEN BİR SINAVA YA DA BAŞKA TÜRLÜ SEÇİCİ MEKANİZMALARA TABİ TUTULMASI DOĞRU DEĞİLDİR.."

Çerkezoğlu yeni düzenleme ile ilgili ayrıntıların Sendikalarla paylaşılmamasından da şikayetçi...

"900BİN İŞÇİYİ DOĞRUDAN İLGİLENDİREN AİLELERLE DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE 4 MİLYON İNSANI DOĞRUDAN ETKİLEYEN BİR KONUDA HÜKÜMET ADIM ATARKEN NE SENDİKALARLA NE KAMUOYUYLA NE DE TAŞERON İŞÇİLERLE BU SÜRECİ PAYLAŞMADI BU ÖNEMLİ BİR EKSİKLİK "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz