Mertcan Çam'ın darp edilmesi

Mertcan Çam'ın darp edilmesi

Şanlıurfaspor'lu Mertcan Çam'ın, kulüp başkanı ve bazı kişiler tarafından dayak iddiası, spor kamuoyunun gündeminde... Dün akşam gözaltına alınan Kulüp başkanı Emin Yetim, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Şanlıurfaspor'da kiralık olarak forma giyen Trabzonsporlu oyuncu Mertcan Çam'ın dövülmesinin yankıları sürüyor.

Mertcan Çam, kulüpten alacakları için TFF'ye başvurmasının ardından antrenman sonrasında kulüp başkanı, bir yönetici ve şoför tarafından darp edildiğini iddia etmiş ve Erzincan'a kaçmıştı.

Şanlıurfaspor başkanı, darp olayının kendileri ile ilgili olmadığını savunurken, oyuncunun menajeri Metin Korkmaz, "Burnunda çatlak, vücudunda darp izleri var" dedi.

Mertcan Çam'ın ağabeyi Yiğit Çam ise yaptığı açıklamada olayı doğrularken "Darp olayı doğru, elimizde fotoğraflar var. Hukuki işlemler menajer aracılığıyla başlatıldı. Kardeşim şu an Trabzon'a doğru yola çıktı" diye konuştu.

Olay ile ilgili İçişleri Bakanlığı da devreye girdi

İçişleri bakanı Süleyman Soylu aileyi arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Mertcan'ın ağabeyi ile konuşan Soylu, "Olayın takipçisiyiz. Gereken neyse yapılacaktır. Böyle bir şey yaşanmışsa zaten yapanlar cezasını çekecektir " ifadesini kullandı.

Çam'ın, Erzincan'da yaptığı şikayet üzerine kulüp Başkanı Emin Yetim, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından akşam saatlerinde gözaltına alındı. Yetim, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Kulüpten öncekigün yapılan yazılı açıklamada da darp olayının kulüp yönetimi ile ilgisinin bulunduğu iddiaları yalanlanmıştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz