Kılıçdaroğlu, Londra'da konuştu

Kılıçdaroğlu, Londra'da konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında açılan soruşturmalar ile ilgili konuştu.. "Sesim çıktığı sürece demokrasi için asla ve asla susmayacağım" diyen Kılıçdaroğlu, bazı yargı mensuplarına yönelik eleştirilerini de sürdürdü... Anamuhalefet Lideri, 2019 seçimleri için de "Mutlaka Cumhurbaşkanlığını alacağız. Erken veya zamanında her türlü seçime hazırız" ifadesini kullandı...

KILIÇDAROĞLU: "ŞUNDAN EMİN OLMANIZI İSTERİM; BİZ HAKLIYIZ VE MUTLAKA KAZANACAĞIZ."

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Londra’da 4 gün sürecek programına hızlı başladı... Avrupa Birliği ve ABD’den Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan ile görüşen Kılıçdaroğlu ardından da Londra'da yaşayan Türk vatandaşları ile biraraya geldi.

KILIÇDAROĞLU: "DEMOKRASİ MÜCADELESİNDE SAĞ-SOL AYRIMI YOKTUR ALEVİ-SÜNNİ AYRIMI YOKTUR ETNİK KÖKEN ÜZERİNDEN, İNANÇ ÜZERİNDEN AYIRIM YAPMAK İSTEYEBİLİRLER, YAŞAM TARZI ÜZERİNDEN AYRIM YAPMAK İSTEYEBİLİRLER, BU TUZAĞA DÜŞMEYİ ASLA VE ASLA DÜŞÜNMEMELİYİZ. BU, TEHLİKELİ BİR TUZAKTIR. O NEDENLE DEMOKRASİDEN ASLA VE ASLA ÖDÜN VERMEMELİYİZ."

"Cumhurbaşkanına hakaret" gerekçesiyle hakkında açılan soruşturmalar ile ilgili de konuşan kılıçdaroğlu, eleştirilere yanıt verdi..

KILIÇDAROĞLU: "BİZİ TEHDİT EDİYORLAR. SAVCILIKLARA ŞİKAYET EDİYORLAR. NE YAPARSANIZ YAPIN, BEDELİ NE OLURSA OLSUN, YURDUMUZ İÇİN, ÇOCUKLARIMIZ İÇİN, BAYRAĞIMIZ İÇİN, VATANIMIZ İÇİN DEMOKRASİYİ YA GETİRECEĞİZ YA GETİRECEĞİZ BENİ ŞİKAYET EDECEĞİNE, CESARETİN VARSA ADAM GİBİ KARŞIMA ÇIKARSIN, OTURUP TARTIŞIRIZ. CESARET EDEMİYOR, KARŞIMA ÇIKAMIYOR. SAVCILARDAN MEDET UMUYOR. SAVCILARA DA 'KILIÇDAROĞLU'NU SUSTURUN' DİYOR. SESİM ÇIKTIĞI SÜRECE DEMOKRASİ İÇİN ASLA VE ASLA SUSMAYACAĞIM. BENİM İNSANLIĞA VE ÜLKEME KARŞI BORCUMDUR BU. "

Bazı yargı mensuplarına tepkisini sürdüren anamuhalefet Lideri, sert mesajlar verdi..

KILIÇDAROĞLU: "ÜLKEYİ HARAMİLERDEN TEMİZLEYECEĞİZ. BU BİZİM BOYNUMUZUN BORCU. MÜCADELE EDECEĞİZ. KAVGAYSA KAVGA, SONUNA KADAR EDECEĞİZ. BİR TOPLU İĞNE UCU KADAR TAVİZ VERMEYECEĞİZ KILIÇDAROĞLU BİR KİŞİ KONUŞTU DİYE KOŞA KOŞA BÜTÜN SAVCILAR HAREKETE GEÇİYORSA O ÜLKEDE YARGI BAĞIMSIZLIĞI YOKTUR. HAKİM KARAR VERMEK İÇİN ÖNCE SARAYA BAKIYORSA O ÜLKEDE YARGI BAĞIMSIZLIĞI YOKTUR. "

Ve 2019 seçimleri... Kılıçdaroğlu, iddialı konuştu; "2019 seçimlerinde mutlaka Cumhurbaşkanlığını alacağız" dedi..

KILIÇDAROĞLU: "DEMOKRASİ OLACAK Kİ, TEK ADAM TÜRKİYEYE EGEMEN OLMASIN HEP BİRLİKTE 2019'DA BU DÜŞÜNCELERLE SANDIĞA GİDECEĞİZ İKİ SEÇENEK VAR ÖNÜMÜZDE; BİR DEMOKRASİ, İKİ OTOKRASİ. YANİ YA TEK ADAM REJİMİ YA DA DEMOKRASİ. ŞUNU AÇIKÇA SÖYLÜYORUM; HANGİ GÖRÜŞTEN OLURSA OLSUN, HANGİ İNANÇTAN OLURSA OLSUN TÜRKİYE'Yİ TEK ADAMA TESLİM EDENLER ASLA VE ASLA VATANSEVER DEĞİLLERDİR. EN UFAK BİR GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ, ZALİMİN VE ZULMÜN ÜZERİNE İNADINA İNADINA YÜRÜYECEĞİZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz