Çorum il genel meclisi'nde 'kadına şiddet' tartışması

Çorum il genel meclisi'nde 'kadına şiddet' tartışması

Çorum İl Genel Meclisi toplantısında "kadına şiddet" tartışması yaşandı... Kadın cinayetlerine tepki gösteren CHP'li sözcüye yanıt veren isim, İl Genel Meclisi Başkanı Adalet ve kalkınma partili Halil İbrahim Kaya oldu. Kaya'nın "Ne yapalım kadınlar öldürülüyorsa, polis yakalayıp cezasını veriyor" sözü, kadınların tepkisine neden oldu...

HALİL İBRAHİM KAYA: "BU KADAR VİCDANSIZ OLMAYIN (HERGÜN KAÇ KADIN ÖLDÜRÜLÜYOR BAŞKANIM?) YAV DÜNYA'DA DA ÖLDÜRÜLÜYOR KADIN. OLUR MU? NEREDEN ALIYORSANIZ, NEREDEN YAZIYORSANIZ..."

Çorum İl Genel Meclisi toplantısında Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 83. yıldönümü nedeniyle söz alan CHP'li Burçin Solmaz Polat, kadına yönelik şiddet olaylarına değinince tartışma çıktı.

BURÇİN SOLMAZ POLAT: "ERKEK ARTIK KADINI MALI, NAMUSU GİBİ GÖRMEKTEN VAZGEÇMELİDİR."

HALİL İBRAHİM KAYA: "RUSYA'YA GİTTİNİZ Mİ TRENDE BİLE YER VERMİYORLAR. HAMİLE KADINLAR BİLE AYAKTA... YAPMAYIN YA BU POPÜLİST POLİTİKALARI BIRAKIN..."

İl Genel Meclisi Başkanı Adalet ve kalkınma Partili Halil İbrahim Kaya'nın sert sözleri üzerine Polat, "siz iyice güç zehirlenmesine uğradınız" dedi; tansiyon daha da yükseldi..

HALİL İBRAHİM KAYA: "KENDİ ÜLKENİZE BU KADAR MI DÜŞMAN OLUNUR? KARŞILIKLI CEVAP VERMEYİN BEN SÖZÜNÜZÜ KESTİM Mİ? (CEVAP HAKKI DOĞUYOR) CEVAP HAKKINIZ BATMASAYDI. BİR TANE MAĞDUR BAŞ ÖRTÜLÜ İÇİN GELDİNİZ Mİ? KONUŞMA YAPTINIZ MI? KADINMIŞ... KADIN BİZİM ANAMIZ (BİZ EZİLENİN YANINDAYIZ) KONUŞMA YA KONUŞMA. (NİYE KONUŞMAYALIM?) SÖZ VERİRSEK KONUŞUN.."

BURÇİN SOLMAZ POLAT: "BİZ BUNLARI KAFAMIZDAN UYDURMUYORUZ İNSANLAR ÖLÜYOR, KADINLAR ÖLÜYOR. SİZ GERÇEKTEN BÜYÜK BİR GÜÇ ZEHİRLENMEZİ İÇİNDESİNİZ. KENDİ SÖYLEDİĞİNİZ DIŞINDA HİÇBİR ŞEY KABUL ETMİYORSUNUZ.... ÜSTÜMÜZE YÜRÜMEYE KALKIYORSUNUZ..."

HALİL İBRAHİM KAYA: "KADINLAR ÖLDÜRÜLÜYOR DİYORSUNUZ DEĞİL Mİ? KİM ÖLDÜRÜYOR. NE YAPALIM ÖLDÜRÜYORSA, POLİS YAKALAYIP CEZASINI VERİYOR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz