Erdoğan: Yeni çatışmaların fitilini ateşleyecek

Erdoğan: Yeni çatışmaların fitilini ateşleyecek

Beyaz Sarayın duyurusu, Ankara'da da tepki gördü... Türkiye, 13 Aralık'ta islam ülkeleri ile olağanüstü zirve gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, Amerikan yönetimine, "yeni çatışmaların başlayabileceği" uyarısında bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli de, Washington yönetimini eleştirdi.

ERDOĞAN - KUDÜS'ÜN SATTÜSÜ KONUSUNDA ITILACAK YANLIŞ ADIM TÜM İSLAM ALEMİNDE İNFİLAME SEBEP OLACAK BU BARIŞ ZEMİNİNİ DİNAMİTLEYECEK BÖLGEMİZDE YENİ ÇATIŞMALARIN FİTİLİNİ ATEŞLEYECEKTİR KUDÜS' TÜM MÜSLÜMANLARIN HARİMİ İSMETİDİR GÖZBEBEĞİDİR .

Amerika Birleşik Devletleri, İsrail büyükelçiliğini, Telaviv'den, Kudüs'e taşıma kararı; hem bölgenin, hem de Türkiye'nin gündemi oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerikan yönetimini bir kez daha uyardı.

ERDOĞAN - BULGEMİZİN BARIŞ HUZUR VE GÜVENİLĞİ İÇ POLİTİKİ HESAPLARA KURBAN EDİLEMEYECEK KADAR ÖNEMLİDİR ORTADOĞU'DA İSTİKRARININ YEGANE YOLU BAĞIMSIZ FİLİSTİN BAŞKANTİ DOĞU KUDÜS OLACAK ŞEKİLDE

Türkiye, yaşananların ardından 13 Aralık'ta İstanbul'da Olağanüstü zirve düzenleyecek. Erdoğan, o zirve için Malezya Başbakanı Rezak, Tunus Cumhurbaşkanı Sibsi ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile telefonda görüştü.

İBRAHİM KALIN - KUDÜS BİZİM ONURUMUZDUR, KUDÜS BİZİM ORTAK DAVAMIZDIR, DÜN SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN DA İFADE ETTİĞİ GİBİ BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR.

Erdoğan'ın Küdus konusunda dün yaptığı "Kırmızı çizgi" uyarısını bugün de Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim kalın yineledi. Başbakan Binali Yıldırım da Güney Kore'de konuştu.

BİNALİ: ÖYLE VEYA BÖYLE BU İKİ DURUM DA AÇIKÇASI HUKUK DIŞI BİR KARAR OLACAKTIR VE BÖLGEDE VAR OLAN SORUNLARI DA İYİCE İÇİNDEN ÇIKILMAZ BİR HALE DÖNÜŞTÜRECEKTİR. BU YÜZDEN ZAMAN VARKEN, YOL YAKINKEN ABD BAŞKANI'NIN BU YÖNDE BİR AÇIKLAMA YAPMAMASI HEM BÖLGENİN GELECEĞİ HEM DE KÜRESEL BARIŞ AÇISINDAN HAYATİ ÖNEME SAHİPTİR.

Milliyetçi hareket partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Amerikan yönetimine tepki gösterdi. Bahçeli, "ABD yönetiminin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma niyeti ve bu kadim şehri İsrail'in başkenti olarak tanımaya hazırlanması, Ortadoğu'nun A'dan Z'ye mahvına hizmet edecek zaman ayarlı bir bombadır" açıklamasında bulundu.

Konu Meclis'in de gündemindeydi...

SELÇUK ÖZDAĞ - İSRAİLİN BAŞBAKANI NETANYAHU OLDUĞUN ZANNEDİYORDUM AMA TRİMPMIŞ TRUMP AMERİKADAN İSRAİLİ ORTADOĞU7YU YÖNETMEK İSTİYOR VE KARGAYA ÇIKARMAK İSTİYORLAR

ALİ ÖZCAN - KUDÜS MÜSLÜMANLAR İÇİN KIRMIZI ÇİZGİ HER SEFERİNDE...BU KIRMIZI ÇİZGİLERDEN U DÖNÜŞÜ YAPTIK

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz