Yazıcı: Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığı kaldırılmalı

Yazıcı: Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığı kaldırılmalı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, DÜN Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması'nda yaptığı konuşma, iktidar ile anamuhalefet arasında yeni bir gerginliğe neden oldu... İktidar partisi yöneticisi, anamuhalefet liderinin "dokunulmazlığının kaldırılmasını" istedi. CHP sözcüsünden "Buyursunlar, parmak çoğunluğu onlarda" yanıtı geldi. Ankara cumhuriyet başsavcılığı, Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanı'na hakaret gerekçesi ile soruşturma başlattı.

HAYATİ YAZICI - RESEN TAKİBATI GEREKLİ BAŞVURU YAPLIMIŞ DOSYALAR TEKAMÜL ETTİ. DOKUNULMAZLIĞININKALDIRILMASI GEREKİR

Adalet ve kalkınma Partisi genel başkan yardımcısı Hayati Yazıcı'nın sözleri, meclis genel kurulunda gerilime neden oldu.

BÜLENT TEZCAN - BUYURSUNLAR, MECLİS'TE PARMAK ÇOĞUNLUĞU ONLARDA. İHANETİN TESCİLİ BUNLARIN ELİNDE. KİMSEYE KAPTIRMAZLAR. BUYURSUNLAR HODRİ MEYDAN.

Yazıcı'nın dokunulmazlık çıkışına CHP Sözcüsü Bülent Tezcan tepki gösterdi.

BÜLENT TEZCAN - PARLAMENTO ORADA BİZ MİLLETİ ARKAMIZA ALARAK SİYASET YAPIYORUZ BU TEHDİTLERE PABUÇ BIRAKMADIK, BIRAKAMAYACAĞIZ.

cumhuriyet halk partisi de iktidara yönelik suç duyurusunda bulunacak.

BÜLENT TEZCAN - BİZ SİYASETİ ADLİYE ÖNLERİNDE YAPMADIK BUGÜNE KADAR BU NOKTADAN SONRA BU HAKARETLERLE İLGİLİ ADLİYEDE HUKUKUN ÖNÜNDE HESAPLAŞACAĞIZ.

BÜLENT TEZCAN - KALIBININ VE MAKAMININ ADAMI OLMAYANLARIN HAKARET VE KÜFÜRLERİ EKRANLARI KARARTACAK DÜZEYE GELDİ. UTANILACAK BİR TABLO. AĞIZLARININ KİRİNİ ZEMZEM SUYUYLA YIKASANIZ YİNE TEMİZLENMEZ. NASIL İNECEĞİZ O DÜZEYE. İNMEYECEĞİZ.

Dokunulmazlık konusunda iktidar kanadından farklı açıklama ise Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'dan geldi.

ÖZDAĞ - BEN SAYIN KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ KARARI YARGINI VE KAMUOYUNUN VERMESİ DÜŞENCESİNDEYİM. BU NEDENLE DOKUNULMAZLIĞININ KALDIRILMAMASI KANATİNDEYİM

Bu arada, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, anamuhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanı'na hakaret gerekçesi ile soruşturma başlattı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz