Reza Zarrab davası tartışılıyor

Reza Zarrab davası tartışılıyor

Milliyetçi Hareket Partisi'nden; Hükümete, Zarrab davasında suçlanan eski bakanlar konusunda uyarı geldi... MHP'li Fahrettin Oğuztor, "hükümet, yargı yolunu açmasını" istedi. CHP'li Levent Gök de, Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliğince paravan şirketler üzerinden kara para aklandığına ilişkin 2014 yılında hazırlandığı belirtilen raporun akıbetini sordu...

ALİ ÖZCAN: "KİM KAR ETTİ İRAN KAR ETTİ ZARRAB KAR ETTİ BİR DE ZARRABIN KOMİSYON VERDİĞİ ŞAHIZLAR TÜRKİYE'NİN BU KONUDA HİÇ BİR ÇIKARI YOK "

New York kentinde görülen dava üzerinden anamuhalefet sözcülerinin eleştirileri sürerken, milliyetçi harekete partisinden de bir uyarı geldi.

FAHRETTİN OĞUZ TOR: "TOPLUMSAL BİR MUTABAKAT VAR O DA RIZA SARRF İLE RÜŞVET İLİŞKİSİNE GİRENLERİNTÜRKİYE'D EYARGILANMASIDIR HÜKÜMETİN YAPMASI GEREKEN BU YOLU AÇMASI LAZIM "

MHP Kahramanmaraş Miletvekili Fahrettin Oğuz Tor meclis'te yaptığı açıklamada, davada adı geçen eski bakanlara da değindi. CHP'li Ali özcan da eski bakanlara ilişkin görüşünü açıkladı...

FAHRETTİN OĞUZ TOR : "YANİ NE DEMEK İSTİYORUM RIZA SARARFI'IN MALLARINA EL KONULABİLİR RÜŞVETİN VERENİN MALLARINA EL KONULUYORSA RÜŞVET VERENİNH DE MALARINA AL KONULMASI LAZIM BUNLARIN BİR FARKI YOK "

ALİ ÖZCAN: "BEN O BAKANLARA DA ACIYORUM BU KADAR HADİSEDEN VE ŞAİBE ALTINDA KALMAKTANDASA ...BİZ YARGILANMAK İSTİYORUZ GEREKİRSE YÜCEDİVAN GİTMEK İSTİYORUZ DEMELERİ LAZIMDI"

CHP'li Levent Gök ise 8 Ağustos 2014 tarihinde dönemin Gümrük ve Ticeret Başmüfettişi Mehmet Eryılmaz tarafından hazırlanan raporu hatırlattı.

LEVENT GÖK: "NAMUSLU BÜROKTART ŞU TESPİTLERİ YAPMIŞ BAKANLIĞIN ÖNÜNE KOYMUŞ KÜLÇE ALTÜIN İHRATACI VE İTHALATI YAPAN FİRMALARIN ORTAKLIĞININ ÇALIŞANLARININ İNCELENMESİ NETİCESİNDE BUNLAR RIZA SARARF VE ARKADAŞLARI....İNCELENMESİ GEREKTİĞİNİ DİYORKİ BURADA BİR KARA PARA TRAFİĞİ VAR "

Gök, o raporun akıbetini de sordu.

LEVENT GÖK: "MASAK NE YAPTI HAZİNE MÜŞTEŞİRLIĞI NE YAPTI EKONOMİ BAKANLIĞI NE YAPTI BU RAPORLAR NE OLDU BUNLARIN HİÇBİRİ KAMUOYU İLE PAYLAŞILMIŞ DEĞİL KAPATIL DIMI BUNLAR DEFTERLERİN KAPATILMASI TALİMATI MI VERİLDİ "

Levent Gök, anamuhalefet partisinin tehdit edildiği iddialarına ilişkin soruyu da yanıtladı.

LEVENT GÖK: "BİZİ SİNDİREMEZ. MIZRAK ARTIK ÇUVALA SIĞMIYOR. "

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da DÜN bir özel haber kanalını eleştirmişti.

"BU SAHTEKARI, ŞARLATANI HİÇ UTANMADAN TV'YE ÇIKARACAKSINIZ. ARKASINA TÜRK BAYRAĞI KOYACAKSINIZ"

anamuhalefet liderinin sözlerine tepki gösteren Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ve Kültür Bakanı Numan Kurtulmuş tepki gösterdi, söylemin medyaya yönelik linç olduğunu savundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da yaptığı açıklamada, Türkiye'nin hukuka aykırı işlem yapmadığını söyledi.

"SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA, TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NE, TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN ÜST DÜZEY YETKİLİLERİNE DÖNÜK BİR SİYASİ ALGI OPERASYONU YAPILMAYA ÇALIŞILMAKTADIR."

"ULUSLARARASI HUKUKA AYKIRI BİR İŞLEM YAPMAMIŞTIR TÜRKİYE CUMHURİYETİ. KENDİ ULUSAL ÇIKARLARI ÇERÇEVESİNDE ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE BU ÇALIŞMALARI O YILLARDA YÜRÜTMÜŞTÜR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz