Cudi'de atak helikopterleri ile operasyon

Cudi'de atak helikopterleri ile operasyon

Terörle mücadele sürüyor... Cudi Dağı’nda Atak helikopterleriyle gerçekleştirilen operasyonda, sözde bölge sorumlularından 2 terörist öldürüldü.Tunceli'de ise alüminyum tozu ve amonyum nitrat ile güçlendirilmiş 2 patlayıcı bulundu.

Güvenlik güçleri, uzun süren takip ve istihbarat çalışmalarının ardından harekete geçti.

Şırnak’ın Silopi ilçesi Cudi Dağı’nda operasyon gerçekleştirildi.

Atak helikopterleri ile desteklenen operasyonda, mağaraya saklandıkları belirlenen terör örgütünün sözde sorumlularından 2 terörist etkisiz hale getirildi.

İlçe merkezinde de Cumhuriyet Mahallesinde bir iş yerine yapılan baskında örgütün sözde çağrı merkezi olarak kullandığı techizat ele geçirildi. Söz konusu techizatla Irak’ın kuzeyindeki teröristler ile yasa dışı iletişim sağlandığı tespit edildi.

Tunceli'nin Mazgirt ilçesi kırsalında ise jandarmanın dikkati, olası facianın önüne geçti.

Bölgede düzenlenen operasyon sırasında alüminyum tozu ve amonyum nitrat ile güçlendirilmiş 2 patlayıcı bulunarak imha edildi.

Bu arada, Trabzon'un Tonya ilçesi kırsalında, ÖNCEKİ GÜN terör örgütüne ait sığınakta ele geçirilen patlayıcı, el bombası, mermi ve uzaktan kumandalı bomba düzeneği ile tüm malzemeler, oluşturulan özel ekiplerce incelemeye alındı. Sığınağın yaklaşık 2 hafta önce oluşturulduğu tespit edilirken; özel harekat polisleri bölgeye kaydırılarak operasyon başlatıldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz