Kılıçdaroğlu, onbinlerce kadınla Ankara arena'da buluştu

Kılıçdaroğlu, onbinlerce kadınla Ankara arena'da buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu hafta grup toplantısını Meclis'te değil yaklaşık 50 bin kadının biraraya geldiği Ankara Arena Spor Salonu'nda yaptı.. MİT'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 18 Nisan 2013 tarihinde bir dosya verdiğini ve bu dosyada Reza Zarrab'ın casus olduğu bilgisinin yer aldığını iddia eden Kılıçdaroğlu, Zarrab'ın devlet sırlarını parayla aldığını da savundu; hükümete çok sert sözlerle yüklendi.

KILIÇDAROĞLU/
RIZA SARRAF, SAHTEKARDIR AMA DEVLETİN SIRLARINI DA PARAYLA ALAN BİRİSİDİR.

Gündeminde, Reza Zarrab'ın tanık olarak dinlenildiği ABD'deki yargılama... Hedefinde ise, hem Reza Zarrab hem de hükümet yetkilileri vardı.. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sert eleştirilerini sürdürdü.. CHP grup toplantısının ise, bu haftaki adresi farklıydı... Kılıçdaroğlu, gündemin sıcak başlıklarına değinmeden önce kadınları dinledi..

KADINLARIN SEÇME VE SEÇİLME HAKKINI ELDE EDİŞNİN 83.YILDÖNÜMÜNDE CUMHURİYET HALK PARTİSİ, YAKLAŞIK 50 BİN KADINI ANKARA'DA BULUŞTURDU. ADALET VE EŞİTLİK VURGUSUNUN YAPILDIĞI TOPLANTIDA, KADINLAR KÜRSÜYE ÇIKARAK ÇÖZÜM İSTEDİKLERİ SORUNLARINI ANLATTI

Kadınların siyasette daha etkin rol alması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, "yüzde 33 cinsiyet kotası" için en kısa zamanda Meclis'e kanun teklifi vereceklerini söyledi. Ardından da Reza Zarrab davasına dikkati çekti..

BEN BUNLARA DENMİŞTİM Kİ “SİZ RIZA SARRAF’IN ÖNÜNE YATIYORSUNUZ” ŞİMDİ YATTIĞINIZI DAHA İYİ GÖRÜYORSUNUZ DAHA İYİ GÖRÜYORSUNUZ DEĞİL Mİ? DÜNE KADAR HAYIRSEVER BİR İŞADAMIYDI BİR DE TİVİT ATIYORLAR, RIZA SARRAFA ŞEREF MADALYASI TAKILMASI LAZIMDI, E HADİ TAK BAKALIM
ABDDE GÖZALTINA ALINDI, BİZİMKİLERDE BİR TELAŞ, EN ÇOK DA ŞU GÖZÜNDEN ÖPTÜĞÜM ADAM TELAŞLANDI.

MİT'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 18 Nisan 2013 tarihinde bir dosya verdiğini ve bu dosyada Zarrab'ın casus olduğu bilgisinin yer aldığını iddia eden Kılıçdaroğlu, Reza Zarrab'ın devlet sırlarını parayla aldığını savundu.

NE ZAMAN BU TARİH, 17 – 25 ARALIK’TAN 9 AY ÖNCE SÖYLÜYOR. BEN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A SÖYLÜYORUM. BU SAHTEKARIN YAPTIĞI DOLANDIRICILIK, BAKANLARINA VERDİĞİ RÜŞVET SENİN ÖNÜNE KONULDU. SEN NE YAPTIN? SEN BU DOSYAYI KAPATTIN? SEN SAHTEKARLIĞI GÖRMEZDEN GELDİN. ŞİMDİ CASUSMUŞ EFENDİM, E ZATEN CASUS, ZATEN SAHTEKAR. BU BİLGİLERİ KİM VERDİ? BU BİLGİLERİN TAMAMINI SENİN BAKANLARIN, YANİ SENİN HÜKÜMETİN VERDİ. SENİN HÜKÜMETİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’NE İHANET ETTİ. BÜTÜN SIRLARINI GÖTÜRÜP SARRAF’A TESLİM ETTİLER.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da çok sert sözlerle yüklenirken Başbakan Binali Yıldırım'a da komisyon çağrısı yaptı.

SEVGİLİ ERDOĞAN, SENİN BAKANLARIN SARRAF’A HER TÜRLÜ BİLGİYİ VERDİ. SEN KOZMİK ODAYI TERÖR ÖRGÜTÜNE AÇTIN. SEN BAŞBAKAN DEĞİL MİYDİN? BÜTÜN BUNLARDAN HABERİN YOK MUYDU? KUŞ UÇSA HABERİN VARDI SENİN. HESABINI VERECEKSİN KARDEŞİM, HESABINI 2019’DA SANDIKTA SORACAĞIZ. GEL SAYIN BİNALİ YILDIRIM, PARLAMENTOYU HAREKETE GEÇİRELİM, BU LEKEYİ BİZ TEMİZLEYELİM, BAŞKALARININ TEMİZLEMESİNE İZİN VERMEYELİM...

CHP Lideri, yurtdışında hesap iddialrıyla ilgili belgeler konusunda "Kılıçdaroğlu'nun evinde arama yapılmalı" diyen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'e de yanıt verdi.

SAYIN KÜLÜNK'Ü HANIMEFENDİ İLE BERABER EVİME DAVET EDİYORUM, BUYURSUN GELSİN.. ARZU EDERSE GEZDİRİRİM EVİ, İSTEDİĞİ KİTAPLARI ALIR, ÇÜNKÜ ÇOK SAYIDA KİTAP VAR.. AMA BİR ŞEYDEN EMİN OLMASINI İSTERİM, VALLAHİ DE BİLLAHİ DE BENİM EVİMDE AYAKKABI KUTUSU YOK.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz