Erdoğan: ''Amerika'daki dava bir cambaza bak cambaza oyunudur''

Erdoğan: ''Amerika'daki dava bir cambaza bak cambaza oyunudur''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Zarrab davasıyla ilgili "hukukla, adaletle, ticaretle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir oyun" dedi... Erdoğan Suriye'deki gelişmeler üzerinden ABD'yi hedef almayı da sürdürdü.

AMERİKA'DAKİ DAVA HUKUKLA ADALETLE TİCARETLE UZAKTAN YAKINDAN İLGİSİ OLMAYAN BİR CAMBAZA BAK CAMBAZA OYUNUDUR. BU OYUNLA BİR TAŞLA PEK ÇOK KUŞ BİRDEN VURULMAK HEDEFLENİYOR. ABD'DE ÜLKEMİZDEKİ 28 ŞUBAT BENZERİ BİR SÜREÇ YAŞANIYOR. BİZİM MUHATABIMIZ SEÇİMLE İŞBAŞINA GELMİŞ YÖNETİMDİR ÖYLE DE KALACAKTIR.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Abd'de devam eden Reza Sarraf davasını bu sözlerle yorumladı..
Türkiye'ye yönelik bir komplo olduğunu bir kez daha vurguladı..

"ORTADA FETÖ'NÜN VE ANA MUHALEFETİN GÜDÜMÜNDEKİ BİRTAKIM ÇEVRELERİN İDDİA ETTİĞİ GİBİ BİR YOLSUZLUK SORUŞTURMASI, BİR YOLSUZLUK DAVASI YOKTUR. AMERİKA'DAKİ DAVANIN ÖZÜNDE DE BÖYLE BİR İDDİA SÖZ KONUSU DEĞİLDİR, ZATEN DE OLAMAZ.NASIL 17/25 ARALIK'TA YOLSUZLUK GÖRÜNTÜSÜ ALTINDA ÜLKEMİZDEKİ ANAYASAL DÜZENİ EMNİYET, YARGI DARBESİYLE YIKMA ÇABASI VARSA, AMERİKA'DAKİ DAVADA DA AYNI AMACI ULUSLARARASI ALANDA GERÇEKLEŞTİRME NİYETİ VARDIR. DAVANIN İDDİANAMESİNDEKİ KOMPLO İDDİASI DOĞRUDUR. AMA BU KOMPLO AMERİKA'YA DEĞİL, TÜRKİYE'YE KARŞI KURULMUŞ BİR KOMPLODUR.

Erdoğan sözü Suriye'deki gelişmelere getirdi..ABD'yi hedef almayı sürdürdü..

BUGÜNE KADAR DOST KABUL ETTİĞİMİZ GÜÇLERİN PERSONELİNE ZARAR VERMEME HASSASİYETİYLE ÇOK DİKKATLİ HAREKET ETTİK. BUNUN DEVAMI ANCAK BİZİM HASSASİYETLERİMİZE DE RİAYET EDİLMESİYLE MÜMKÜNDÜR. YAPTIRIMLARI İHLAL ETME İDDİASIYLA BİZİ AMERİKA'DA ÇARMIHA GERMEYE ÇALIŞANLARIN BURNUMUZUN DİBİNDE TERÖR DEVLETİ KURMA GİRİŞİMİNİ HERHALDE ELİ KOLU BAĞLI SEYREDECEK DEĞİLİZ."

Cumhurbaşkanı Rakka'dan çıkarılan işid'li teröristlere ilişkin de önemli bir iddia da bulundu..

"ŞİMDİ BURADAN BİR ŞEY AÇIKLIYORUM. RAKKA OPERASYONUNDAKİ DEAŞ MİLİTANLARININ SÜRÜLECEĞİ YER NERESİ BİLİYOR MUSUNUZ MISIR SANA ÇÖLÜ, ORAYA. ORADA ONLAR İSTİHDAM EDİLECEKLER. GÖREVLERİNİ DAHA SONRA YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ.

Erdoğan Suriye'ye giden silahları da hatırlattı kime karşı kullanılacağını sordu Ve ekledi?

YA DEAŞ DİYE BİR ŞEY Mİ KALDI ORADA? YOK, SURİYE'YE KARŞI MI KULLANACAK? YOK. SURİYE İLE KOALİSYONDA. KİME KARŞI KULLANACAK, IRAK'A KARŞI MI KULLANACAK? YOK, ZATEN IRAK'TAN GELDİ GİRDİ. KİME KARŞI KULLANACAK? YA İRAN, YA TÜRKİYE, SIKIYSA RUSYA.


Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz