Erdoğan:''4-C'liler 4-B kadrosuna alınıyor''

Erdoğan:''4-C'liler 4-B kadrosuna alınıyor''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Taşeron düzenlemesine ilişkin, kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerdeki 400 bin işçinin, çalıştıkları yerlerdeki iktisadi teşebbüslerde istihdam edileceklerini söyledi... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da, düzenlemeyle ilgili ayrıntıları açıkladı..

"TAŞERON... KAMUDAKİ 450 BİN İLE BELEDİYELER VE İL ÖZEL İDARELERDEKİ 400 BİN İŞÇİMİZ, ÇALIŞTIKLARI YERLERDEKİ İKTİSADİ TEŞEBBÜSLERİNDE İSTİHDAM EDİLECEKLER. "

Merakla beklenen Taşeron düzenlenmesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu sözlerle duyurdu..
Partisinin gruptoplantısında konuşan Erdoğan ''Taşeron artık ortadan kalkıyor'' dedi..

"23 BİN MEVSİMLİK İŞÇİLERİN HALEN EN FAZLA 5 AY 29 GÜN OLAN ÇALIŞMA SÜRELERİ DE 9 AY 29 GÜNE KADAR ÇIKARTILABİLECEK. YİNE KAMUDA 4C STATÜSÜNDE ÇALIŞAN KARDEŞLERİMİZ DE 4B KADROSUNA ALINIYOR. BÖYLECE KAMUOYUMUZDA UZUN ZAMANDIR TARTIŞILAN BU MESELEYİ ÇÖZMÜŞ OLUYORUZ. BU ARADA KOMİSYONLAR, TAŞERONLAR ORTADAN KALKIYOR. BELEDİYELERDE DE İKTİSADİ TEŞEKKÜLLERİNİN GÖREVLİSİ OLARAK DEVAM EDİYOR."

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da NTV'de düzenlemenin ayrıntılarını duyurdu

"CUMHURBAŞKANIMIZIN BANA İLK TALİMATIYDI. "2018'E GİRMEDEN ÖNCE BU TAŞERON İŞİNİ HALLEDECEĞİZ" DEDİ, O GÜN TALİMATI ALMIŞTIK. 450 BİN ÇALIŞANIMIZIN TAMAMINI 'AMASIZ-FAKATSIZ' DİREKT KADROYA ALIYORUZ. HİÇBİR ŞARTIMIZ DA YOK. MEVCUTTA EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZ HANGİ İŞİ YAPIYORSA O İŞİ YAPMAYA, AYNI SENDİKALARDA, SÖZLEŞMEYE TABİİ OLARAK KADROLU İŞÇİ OLARAK DEVAM EDECEKLER. KAFALARINDA HİÇBİR SORU İŞARETİ OLMASIN."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz