Brexit yine sonuçsuz

Brexit yine sonuçsuz

İngiltere'nin ayrılık süreci sancılı geçiyor. Taraflar defalarca deniyor, ancak uzlaşı için bir adım atılamıyor. Avrupa Birliği ile İngiltere'nin Brexit görüşmeleri yine sonuçsuz kaldı. Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile İngiltere Başbakanı Theresa May masadan elleri boş kalktı.

Avrupa Birliği ile İngiltere, Brexit sürecinde anlaşmaya varamadı.

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve İngiltere Başbakanı Theresa May, tıkanan Brexit müzakereleri için Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir araya geldi. 3 saatlik görüşmenin ardından ikili, gazetecilere kısa bir açıklamada bulundu.

Müzakerelerde tam bir anlaşmaya varamadıklarını, ancak yapıcı bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydeden Juncker, geriye 2-3 konunun kaldığını belirtti.

May ise her iki tarafın da iyi niyetle çalıştığını ve zorlu müzakereler gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, görüşmelerin olumlu sonlanmasından umutlu olduğunu söyledi.

Gelecek hafta yapılacak Avrupa Birliği Liderler Zirvesi öncesinde ayrılık uzlaşısında yeterli bir ilerleme sağlanması bekleniyor.

Birleşik Krallık, Haziran 2016'da yapılan referandumla Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı almış, 29 Mart'ta da, Lizbon Anlaşması'nın 50'nci maddesini işleterek ayrılık sürecini resmen başlatmıştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz