MHP lideri Bahçeli, Zarrab davasını eleştirdi

MHP lideri Bahçeli, Zarrab davasını eleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında Amerika Birleşik Devletleri'ndeki dava ile ilgili konuştu... Yargılamanın siyasi olduğunu belirten ve "Buna razı olamayız, sessiz kalamayız" diyen Bahçeli'nin hedefinde, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da vardı...

BAHÇELİ: "ABD’DE KURULAN YANLI, YAFTALI VE SİYASİ MAHKEMELERDE TÜRKİYE YARGILANMAKTADIR. BUNA RAZI OLAMAYIZ, BUNA SESSİZ KALAMAYIZ, KALMAYACAĞIZ"

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin gündeminde Amerika Birleşik Devletleri'nde süren Reza Zarrab davası vardı. Parti grup toplantısında çok sert konuştu.

BAHÇELİ: " KARANLIK VE KAÇAK BİR ŞAHIS, HAİN VE CASUS BİR SUÇLU, GÜNLERDİR KİRLİ VE AYNI ZAMANDA KİNLİ İTİRAFLARIYLA ÜLKE KAMUOYUNU MEŞGUL ETMEKTEDİR. TÜRKİYE’DEN NASIL KAÇTIĞI VEYA NASIL KAÇIRILDIĞIYLA İLGİLİ SPEKÜLASYONLAR YAPILMAKTADIR."

MHP Genel Başkanı, eleştirisini sürdürürken, Zarrab'ın yargılanacağı adresin Türkiye olduğunu yineledi.

BAHÇELİ: "TÜRKİYE’Yİ SANIK, ŞARLATANI TANIK YAPAN; JÜRİSİ ALIK, NİYETİ TANIDIK, İDDİALARI SARSAK OLAN SÖZDE BİR HUKUK SİTEMİ HER ZAMAN, HER DAİM AYAKLARIMIZIN ALTINDADIR"

BAHÇELİ: "BİZ DEMİYORUZ Kİ, ORTADA SUÇ YOKTUR. BİZ DEMİYORUZ Kİ, ŞARLATAN YARGILANMASIN. SUÇ NEREDE İŞLENMİŞSE YARGI MERCİİ, YARGI SAHASI, HUKUKİ SINIRLAR ORASIDIR VE BU DA TÜRKİYE CUMHURİYETİ’DİR."

Bahçeli'nin hedefinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da vardı.

BAHÇELİ: "ABD’DE KURULAN TEZGÂHIN ACENTESİ, TAMAMLAYICISI, SELAM MANGASI GİBİ HAREKET EDEREK DOĞRULUĞU YANLIŞLIĞI BELLİ OLMAYAN BELGELERİ PERVASIZCA SALLAYANLAR, TÜRKİYE’YE KARŞI YENİ BİR CEPHE AÇMAK İÇİN KOLLARINI SIVAYAN NAMERTLERDİR"

BAHÇELİ: "İÇLERİNDE YALAN NEFRETİ KOPANLAR BELGE DE SALLASA ABD'YE EL DE SALLASA HAÇLILARIN BEŞİĞİNDE DE SALLANSA NİHAİ SON KENDİLERİ ADINA UTANÇ VERİCİ VE NESİLLERİNİ BİLE UTANDIRACAK KOKUŞMUŞLUK OLACAKTIR "

MHP Lideri, , Mehmet Akif Ersoy'un dizelerini hatırlatarak, partisinin son dönemlerde yaşanan tartışmaların neresinde durduğunu net şekilde açıkladı.

BAHÇELİ: "İHTİYAR AMCANI DİNLERMİSİN OĞLUM NEVRUZ NE BÜYÜK SÖYLE NE ÇOK SÖYLE YİĞİT İŞTE GEREKLAFI BOL KARNI GENİŞ SOYLARI TAKLİT ETME SÖZÜ SAĞLAM ÖZÜ SAĞLAM ADAM OL IRKINA ÇEK "

BAHÇELİ: "TARAFIMIZ SONSUZA KADAR TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR TARAFIMIZ SON NEFESE KADAR TÜRK MİLLETİDİR"

BAHÇELİ: "MİLLİYETÇİ HAREKET VARSA ENGEL YOKTUR ++1038 MİLLİYETÇİ HARAKET PARTİSİ VARSA HUZUR VARDIR ÜMİT VARDIR"

"Uzlaşmadan kaçmayacağız" diyen Devlet Bahçeli, uyum yasalarının çıkarılması konusunda hükümete çağrısını yineledi.
MHP Lideri, partisiyle ilgili bazı eleştirilere de sert yanıt verdi, mesajlarının adresi AK partili bazı isimlerdi.

BAHÇELİ: "NEYMİŞ, MHP NE DERSE O YAPILIYORMUŞ. MHP İKTİDARA YÖN VERİYORMUŞ. ADALET VE KALKINMA PARTİSİ’NİN BİR KISIM MİLLETVEKİLİ VE YÖNETİCİSİ KAYGILANMASIN, KORKUYA KAPILMASIN.BEYHUDE YERE ONUN BUNUN TEZVİRLERİNE ALDANMASINLAR. TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ YÖNETEN CUMHURBAŞKANI’DIR, BAŞBAKAN’DIR, BAKANLAR KURULU’DUR VE MESAİ ARKADAŞLARIDIR. BUNLAR DA GÖREVLERİNİN BAŞINDADI"

Bahçeli, hükümete terörle mücadele ve dış politika konularında destek vermeyi sürdüreceklerinin altını çizdi.

BAHÇELİ: "ZAMANI GELDİĞİNDE ŞARTLAR OLGUNLAŞTIĞINDA NEYİN NASIL OLACAĞINI DA HERKES GÖRECEK VE BİZZAT ŞAHİT OLACAKTIR "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz