Deniz Baykal Almanya'ya gitti

Deniz Baykal Almanya'ya gitti

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın tedavisine Almanya'da devam edilecek... Sabah saatlerinde Almanya'ya hareket eden Baykal ile ilgili açıklama yapan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, son durumun iyi olduğunu söyledi.

"DENİZ BEY ÇOK AĞIR BİR TABLOYLA HASTANEMİZE GELDİ. ÇOK KRİTİK ZAMANLAR YAŞADIK ÇOK RİSKLİ GÜNLER GEÇİRDİK AMA ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ BUGÜN DENİZ BEY İYİ BİR DURUMDA HASTANEMİZDEN ÇIKTI."

Ankara İbn-i Sina Hastanesi'nde tedavi gören Deniz Baykal sabah erken saatlerde Almanya'ya götürüldü.
Açıklama Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'ten geldi.

"BUGÜN DENİZ BEY İLE İLGİLİ HASTANEMİZ TARAFINDAN YAPILACAK SON AÇIKLAMA İÇİN BİR ARADAYIZ. 7 HAFTAYI TAMAMLADIK BUGÜN 50. GÜN. SABAH DENİZ BEY'İ ALMANYA'YA GİTMEK ÜZERE HASTANEMİZDEN UĞURLADIK."

Prof. Dr. İbiş Baykal'ın son durumu hakkında da bilgi verdi.

" DENİZ BEY'İN BİLİNCİ TAM AÇIKTI, BİLİŞSEL FONKSİYONLARI YERİNDEYDİ, KONUŞMASI, MUHAKMESİ TAMDI, SOL TARAFTAKİ KUVVET KAYBI DIŞINDA DURUMU İYİYDİ."

Deniz Baykal fizik tedavi ve rehabilitasyon için Almanya'daki bir merkeze yatırılacak.

"BUNDAN SONRAKİ SÜREÇ, HASTANEMİZDE BAŞLAYAN FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON UYGULAMALARININ ALMANYA'DA DEVAMIYLA DAHA İYİ BİR DURUMDA DÖNMESİDİR."

Almanya'ya hareketi öncesi Deniz Baykal'ın bir de mesajı vardı, Prof. Dr. Erkan İbiş bu mesajı da paylaştı.

"SAĞLIĞI ÇOK ÖNEMSEMEK GEREKTİĞİNİ, SAĞLIĞIN KIYMETİNİ ÇOK BİLMEK GEREKTİĞİNİ, BUNUN İÇİN HERKESİN VE TOPLUMUN BİLİNCİNİN YÜKSLETİLMESİ GEREKTİĞİNİ, OTURMANIN, HAREKET ETMENİN, YÜRÜMENİN, YASLANMANIN, YUTMANIN BÜYÜK BİR NİMET OLDUĞUNU, BU FONKSİYONLARI İNSAN SIKINTI YAŞADIĞI ZAMAN ÇOK DAHA İYİ OLDUĞUNU."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz