Ünal: "CHP, bu tür iftiralarla gündemi meşgul etmesin"

Ünal: "CHP, bu tür iftiralarla gündemi meşgul etmesin"

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP tarafından açıklanacak yeni belgelere ilişkin soruyu yanıtladı. Kılıçdaroğlu'na belgeleri mahkemeye götürmesi yönünde çağrı yapan Ünal, CHP'yi gündemi meşgul etmekle suçladı.

"TÜRK SİYASETİ BİRTAKIM İFTİRALARIN, İTHAMLARIN, HAKARETLERİN HAVADA UÇUŞACAĞI VE SEVİYENİN BU KADAR YERLERE DÜŞECEĞİ BİR SİYASET BİÇİMİ DEĞİLDİR. TÜRKİYE'NİN DAHA ACİL BİR GÜNDEMİ VAR. DOLAYISIYLA NE SİYASETİN GÜNDEMİNİ NE DE TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ LÜTFEN DAHA FAZLA BU TÜR İFTİRALARLA, İTHAMLARLA, HAKARETLERLE İŞGAL ETMESİN"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti MYK toplantısının devam ettiği dakikalarda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçen haftaki belge iddialarını devam ettireceği yönündeki açıklamaları hatırlatılan Ünal, Kılıçdaroğlu'na sert eleştirilerde bulundu

"BUNDAN SONRA DA AÇIKLAYACAĞI BELGELERLE İLGİLİ GİTSİNLER MAHKEMEYE BAŞVURSUNLAR. STRATEJİLERİNİ BİLİYORUZ. STRATEJİLERİ, HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ KAFA KARIŞTIRMAK, NEFRETTEN BESLENMEK, HAKARET ETMEK VE KENDİ TABANLARINI VE KENDİ POZİSYONLARINI TAHKİM ETMEK. ULUSLARARASI ALANDA TÜRKİYE'YE DÖNÜK OYNANAN OYUNLARIN İÇERİDEKİ MAALESEF KUKLASI VE OYUNCAĞI DURUMUNDA KALMAK. BU HOŞ BİR DURUM DEĞİL. CUMHURİYET HALK PARTİSİ'Nİ BU TUTUMUNDAN VAZGEÇMEYE, VAZGEÇMEYECEKSE DE ARTIK BİZİM GÜNDEMİMİZDE, TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNDE DAHA FAZLA YER ALMAMAYA DAVET EDİYORUZ."

Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile yaptığı görüşme hakkında da konuştu. BBP'nin şu anda devam eden uyum yasası çalışmalarına ilişkin önerileri olduğunu kaydeden Ünal, seçim ittifakı konusuyla ilgili soruya da cevap verdi.

"15 TEMMUZ SONRASI TÜRKİYE'DE MİLLİ, YERLİ VE KENDİ DEĞERLERİNE BAĞLI, TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE'Yİ SAVUNAN UNSURLAR BU KONUDA TEK TEK DÜŞÜNCELERİNİ, GÖRÜŞLERİNİ AÇIKLAYARAK, NİHAYETİNDE TOPLUMSAL, DOĞAL OLAN BU SÜRECİ, SİYASAL, SEÇİMLERE DÖNÜK OLAN TEKNİK BİR SÜRECE EVİRECEKTİR BU KAÇINILMAZ OLARAK. BU DOĞAL İTTİFAKIN TEKNİK OLARAK KONUŞULMASI, ŞU ANDA HENÜZ DAHA GÜNDEMDE DEĞİL"

Ünal, son olarak toplantıda PYD ve IŞİD ittifakının Rakka'da deşifre olması ile SDG Sözcüsü Talal Silo'nun yaptığı açıklamalar üzerinde durduklarını da belirtti.

"BU İKİ ŞEY BÖLGEDE HANGİ OYUNLARIN OYNANDIĞINI, BÖLGEDE 'DEAŞ İLE MÜCADELE' ADI ALTINDA ASLINDA NE YAPILMAK İSTENDİĞİNİ DEŞİFRE ETMESİ AÇISINDAN SON DERECE DİKKATE DEĞER KONULAR"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz