Bozdağ: Büyük bir felaket olur

Bozdağ: Büyük bir felaket olur

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımaya hazırlandığı iddialarını ''Büyük bir felaket olur'' sözleriyle yorumladı... Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası konuşan Bozdağ'ın gündemide Afrin'e operasyon ve Ekonomik gelişmeler de vardı.

KUDÜS’ÜN BU STATÜSÜNÜ KORUMAK BÖLGEDEKİ BARIŞI KORUMAK AÇISINDAN ÖNEMLİDİR. BU STATÜ KALDIRILARAK BAŞKA BİR ADIM ATILIRSA BU BÜYÜK BİR FELAKET OLUR.

Trupm yönetiminin Kudüs'ü israil'in başkenti olarak tanıyacağı iddialarını bu sözlerle değerlendirdi hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ..
Bakanlar kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçti..
Kudüs'ün statüsüne ilişkin net mesajlar verdi..

ANLAŞMALAR VE BM'NİN KARARLARI KUDÜS'ÜN STATÜSÜNÜ KORUMAYI BM'YE DE BİR VAZİFE OLARAK YÜKLEMEKTEDİR VE BM'NİN DE BU STATÜYÜ KORUMAK AYRI BİR TAAHHÜDÜ, SORUMLULUĞUDUR. TÜRKİYE, HERKESE BU NOKTADA SORUMLULUKLARINI VE TAAHHÜTLERİNİ BİR KEZ DAHA HATIRLATMAKTADIR. BÖLGEYİ LÜTFEN YENİ FELAKETLERE, ÇATIŞMALARA, KARGAŞALARA SÜRÜKLEYECEK ADIMLAR ATMAKTAN KAÇININ. TÜRKİYE'NİN DURUŞU BUGÜNE KADAR BU KONUDA NEYSE BUNDAN SONRA DA O OLACAKTIR. OLDU BİTTİLERE KARŞI TÜRKİYE'NİN 'EVET' DEMESİNİ KİMSE TÜRKİYE'DEN BEKLEMEMELİDİR.

Enflasyon rakamları da Bozdağ'ın gündemindeydi...

TÜRKİYE'NİN EKONOMİSİ BÜYÜME RAKAMLARI İTİBARIYLA HERKESİ YANILTAN VE RAPORLARI REVİZE ETTİRECEK NOKTAYA GETİREN GELİŞMELERİ BARINDIRIYOR. DIŞARIDA VE İÇERİDE OLUMSUZ ADIMLAR ATMAK İSTEYEN ÇEVRELER DE VAR. DİRENÇLİ BİR EKONOMİMİZ VAR. YAŞANANLARA RAĞMEN EKONOMİMİZ EN FAZLA BÜYÜYEN EKONOMİLER ARASINDA. ENFLASYON RAKAMLARI DÖNEMLERİN YANSIMASI OLARAK GÖRÜLMELİ. YILSONU RAKAMLARI GÖRECEĞİZ. ENFLASYONU TEK HANELİ RAKAMLARA VE DAHA AŞAĞILARA ÇEKMEK HÜKÜMETİMİZİN HEDEFİDİR."

Ve Afrin'e operasyon iddiları...

SURİYE'DE YAŞANAN HER HADİSE, TÜRKİYE'NİN ULUSAL GÜVENLİĞİ İLE DOĞRUDAN İLGİLİDİR. AFRİN'DE PYD/YPG TERÖRİSTLERİNİ YER ALDIĞINI BİLİYORUZ. BURADAN YÖNELECEK HER TÜRLÜ SALDIRIYA KARŞILIK VERİLMEKTEDİR. BUNDAN SONRA DA TEREDDÜT EDİLMEYECEKTİR.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz