Engelleri aşanlar 2017 programı

Engelleri aşanlar 2017 programı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Varlıklarını yurtdışına kaçıran işadamları var" sözüne açıklık getirdi. Herkesin parasını yurtdışına çıkarma hakkı olduğunu belirten Erdoğan, "Benim kast ettiğim terör örgütleri bağlantısı olup, bu ülkedeki kaynakları yurtdışına kaçıranlardır" dedi...

"ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN DURUMUNU KADIN ERKEK OLMAMIZ GİBİ İNSANİ BİR GERÇEK OLARAK KABUL ETTİĞİMİZDE DİĞER TÜM SORUNLARIN KENDİLİĞİNDE ÇÖZÜM YOLUNA GİRDİĞİNİ GÖRÜRÜZ.
ASIL ÖNEMLİ OLAN ENGELLİ OLMAK DEĞİL İNSAN OLMAKTIR, ADEM OLMAKTIR."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezi'nde Dünya Engelliler Günü dolayısı ile düzenlenen "Engelleri Aşanlar 2017" programına katıldı.

Etkinlikte konuşan Erdoğan, DÜN Muş'ta yaptığı açıklamaya açıklık getirdi...

" TÜRKİYE SERBEST PİYASA EKONOMİSİNE SAHİPTİR. 1989 YILINDAN BERİ İSTEYEN HERKESİN PARASINI YURTDIŞINA ÇIKARMA HAKKI VARDIR. ŞÜPHESİZ Kİ AYNI ŞEKİLDE DEVAM ETMEKTEDİR. YURTDIŞINDAN YATIRIMCI ÇEKMENİN YANINDA YURTDIŞINA YATIRIM YAPAN DA BİR ÜLKEYİZ. "

Erdoğan, o konuşmasında kimleri kastettiğine de değindi.

"BENİM SERMAYE HAREKETLERİNİN SINIRLANDIRILMASI İLE İLGİLİ BİR TALEBİM VEYA TALİMATIM SÖZKONUSU DEĞİLDİR. FETÖ GİBİ PKK GİBİ TERÖR ÖRGÜTLERİYLE İLTİSAKLI OLDUĞU İÇİN PARALARIYLA BERABER BU ÜLKEDEKİ KAYNAKLARI YURTDIŞINA KAÇIRANLAR ZATEN HAİNDİR, BUNU SÖYLÜYORUM. "

Cumhurbaşkanı daha sonra işadamlarına seslendi.

"BENİM SÖYLEDİĞİM ÜLKEMİZİN DİĞER SALDIIRLARININ YANI SIRA, EKONOMİK OLARAK DA BASKI ALTINA ALINMAYA ÇALIŞILDIĞI ŞU DÖNEMDE İŞADAMLARIMIZIN YERLİ VE MİLLİ DURUŞ SERGİLEMELERİDİR. İŞADAMLARIMIZIN ŞU GÜNLERDE ÜLKE EKONOMİSİNE SAHİP ÇIKMAYACAKLARSA NE ZAMAN SAHİP ÇIKACAKLAR?
ÜLKESİNE GÜVENMEYEN İŞADAMI HİÇ KUSURA BAKMASIN YERLİ VE MİLLİ DEĞİLDİR. VARLIKLARININ BİR BÖLÜMÜNÜ YURTDIŞINA ÇIKARMAYA ÇALIŞAN İŞADAMLARINA SİTEMİMİ DİLE GETİRDİM."

Erdoğan konuşmasının diğer bölümünde, özel sektöre engelli istihdamı için çağrıda bulundu.

"ENGELLİ ALMAYI ZÜL ADDEDEN SERMAYE ÇEVRESİ VAR. AL BAK DEVLET İSTİHDAM EDİYOR, SEN DE İSTİHDAM ET. TÜRK OTOMOBİLİNDE BEŞ BABAYİĞİT BULDUK YİNE BEN BU BABAYİĞİTLERİ ARIYORUM.
HER ŞEY KANUNLA, HER ŞEY CEZAYLA HER ŞEY ZORLAMAYLA OLMAZ BAZI ŞEYTLERİ GÖNÜLLÜ OALRAK YAPMAK GEREKİR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz