E-KPSS puanlarının süresi 4 yıla çıkarıldı

E-KPSS puanlarının süresi 4 yıla çıkarıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu E-KPSS puanlarının süresinin 4 yıla çıkarıldığını, bu sürede engellilerin tekrardan sınava girebileceğini ve atamada en yüksek puanın geçerli sayılacağını belirtti. işkur’dan kendi işini kurmak isteyenler için Hibe desteğinde son başvuru tarihinin 11 aralık olduğunu hatırlatan Sarıeroğlu, "başvurularınızı yapın" çağrısında bulundu..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu E-KPSS puanlarının süresinin 4 yıla çıkarıldığını, hatırlattı...
Bu sürede engellilerin tekrardan sınava girebileceğini ve atamada en yüksek puanın geçerli sayılacağını belirtti.

İşkur’dan kendi işini kurmak isteyenler için Hibe desteğinede değinen bakan Sarıeroğlu son günün 11 Aralık olduğunu hatırlatarak ''başvurularınızı yapın" çağrısında bulundu.

Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek veriliyor.
Destekle, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurması ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri hedefleniyor...

Kendi işini kurmak isteyen engelliler projelerini, engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşlarına, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine teslim edebiliyor..

Projelerde Kuruluş işlemleri desteği 3.000 TL. İşletme gideri desteği en fazla 11.000 TL,Kuruluş desteği Sözleşme imza tarihinden itibaren 12 ay boyunca en fazla 36.000 tl olarak belirlenmİş durumda..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz