Taşeronlara kadro düzenlemesinin Meclis'e sunulması bekleniyor

Taşeronlara kadro düzenlemesinin Meclis'e sunulması bekleniyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bu hafta da yoğun bir çalışma programı bekliyor... Salı günü liderlerin grup toplantılarında yapacağı açıklamalarda yine ABD'deki dava ve belge tartışmaları ön planda olacak... Taşeron işçilere kadro verilmesini öngören yasa düzenlemesinin de bu hafta içinde Meclis Başkanlığı'na sunulması bekleniyor.

CHP Lideri'nin açıkladığı belgelerden sonra siyasette tansiyon yükseliyor. Meclis'te gözler Salı günü yapılacak grup toplantılarına çevrildi.

Liderler, parti grup toplantılarında kürsüye çıkacak, son gelişmeleri değerlendirecek. AK Parti Grubuna bu hafta da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hitap edecek. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun yapacağı açıklamalar da dikkatle takip edilecek.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı yurtdışına para tranferine ilişkin iddialarla ilgili belgeler tartışma konusu olmuştu. Cumhurbaşkanı'nın iddialara bir kez daha grup toplantısında yanıt vermesi , Kılıçdaroğlu'nun da yeni açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yoğun gündemi arasında dikkatler bir yandan da Taşeron işçilere kadro verilmesine ilişkin yasa düzenlemesinde olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, düzenleme için "hafta içi meclise taşıyacağız" demiş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da , taşeron işçilerin kamuda istihdamı ile ilgili çalışmaların belirli bir aşamaya geldiğini söylemişti.

Taslak metin Başbakan Binali Yıldırım'a daha önce iletilmişti. Son halinin verilmesinin ardından tasarının bu hafta içinde Meclis Başkanlığına sunulması bekleniyor.

Meclis genel Kurulu'nda ise Lokman Hekim Üniversitesi kurulmasını öngören kanun teklifinin görüşmeleri yapılacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz