Erdoğan Kars'ta konuştu

Erdoğan Kars'ta konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kars'ta konuştu; Amerika Birleşik Devletleri'nde görülen dava için "Sanal mahkemeler asla benim ülkemi mahkum edemez" dedi. Erdoğan'ın hedefinde, tartışma yaratan belgelerin kopyalarını basına dağıtan ana muhalefet de vardı.

ERDOĞAN : "KİMİSİ HANS'IN KULU KÖLESİ OLUYOR, KİMİSİ JORC'UN KULU KÖLESİ OLUYOR, KİMİSİ KURULAN SAHTE MAHKEMELERDE YARGILANMAK SURETİYLE GÜYA BENİM ÜLKEMİ YARGILAMAYA KALKIYOR. BOŞUNA UĞRAŞMAYIN. BİZİM ABDESTİMİZDEN ŞÜPHEMİZ YOK Kİ NAMAZIMIZDAN ŞÜPHEMİZ OLSUN."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri'nde devam eden davayı sert sözlerle eleştirdi.

ERDOĞAN: "ÖYLE SANAL OLUŞTURULAN MAHKEMELERLE, O FETO DENİLEN ALÇAĞIN UYDURMA TEMSİLCİLERİYLE KURULAN MAHKEMELER ASLA BENİM ÜLKEMİ MAHKUM EDEMEZ."

Partisinin Kars 6. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Erdoğan'ın gündemindeki diğer konu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı belgelerdi.

ERDOĞAN: "BELGE DEDİKLERİ KAĞITLARI GÖRDÜKTEN SONRA ANLADIK Kİ BİRİLERİ BU ZATI FENA HALDE TONGAYA DÜŞÜRMÜŞ. SANIYORUM CHP'DE HİÇBİR ZAMAN BİTMEYEN VE BU GİDİŞLE BİTMEYECEK OLAN ADAM HARCAMA, ADAMIN AYAĞINI KAYDIRMA OYUNUNA BU DEFA KEMAL'İN KENDİSİNİ KURBAN EDECEKLER."

Belgelerin sahte olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurtdışına para çıkışı olmadığını yineledi.

ERDOĞAN : "BİR ŞİRKET ALIŞVERİŞİ İÇİN YAPILAN ÖDEMELERİN DEKONTLARINI KENDİSİNE 'CUMHURBAŞKANININ YAKINLARI YURT DIŞINA PARA GÖNDERİYOR' DİYE YUTTURMUŞLAR. HESAP UZMANI YA, SEVSİNLER SENİN GİBİ HESAP UZMANINI. YANİ ORTADA YURT DIŞINA GÖNDERİLEN BİR PARA FALAN YOK. HALK BANKASI İLE AL BARAKA ARASINDAKİ SADECE BİR ALIŞVERİŞİN BELGELERİ VAR FAKAT BUNUN ELİNDEKİ BELGELER DE SAHTE. BÖYLE BİR HADİSE DE MEVCUT DEĞİL. İNANIN BANA DÜNYANIN EN ZOR İŞİ YOK OLAN BİR ŞEYİ İSPATLAMAYA ÇALIŞMAK. PEKİ OLAN NE? YURT İÇİNDEKİ BİR BANKADAN, YİNE YURT İÇİNDEKİ BİR BAŞKA BANKAYA YAPILAN HAVALE."

Kılıçdaroğlu'nun iddialarını ispatlayamadığını savunan Erdoğan, bir kez daha istifa çağrısında bulundu.

ERDOĞAN: "HANİ CUMHURBAŞKANININ YAKINLARI YURT DIŞINDAKİ VERGİ CENNETLERİNE PARA GÖNDERİYORDU? HANİ NEREDE BU PARALAR? BEN ARTIK ANA MUHALEFET DEMEYECEĞİM ANA HIYANETİN BAŞIYSAN AĞZINDAN ÇIKANA DİKKAT EDECEKSİN. İDDİANI YA İSPATLAYACAKSIN YA DA BEDELİNİ ÖDEYECEKSİN."

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na açtıkları tazminat davalarını da hatırlattı...

ERDOĞAN: "ŞU ANDA ARKADAŞLARIMIZLA BERABER 3 MİLYONLUK DAVA AÇTIK VE BU DAVALARDAN KAZANDIKLARIMIZI DA İNŞALLAH, TABİİ MİLYONER OLACAĞIZ YA, BİZ HANIMLAR İÇİN ONLARA BİR KONAKLAMA YURDU VE EVİ YAPACAĞIZ. BEN BU ZATA HADDİNİ BİLDİRİRİM, ORADA BİR SIKINTI YOK DA SÜREKLİ BU ZATIN YALANLARINI DİNLEMEK ZORUNDA KALAN MİLLETİMİZİN ALLAH YARDIMCISI OLSUN."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz