CHP, iddia konusu belgelerin kopyalarını basına dağıttı

CHP, iddia konusu belgelerin kopyalarını basına dağıttı

Yurtdışında hesap iddialarıyla ilgili tartışmada, tansiyon giderek yükseliyor... cumhuriyet halk partisi, iddialarla ilgili Araştırma Komisyonu önerisi reddedilince, bir kez daha kameraların karşısına iddia konusu belgeler ile çıktı. Belgelerin kopyalarını basına dağıtan parti sözcüsü, orjinal belgeleri Pazartesi günü Başsavcılığa ileteceklerini söyledi.

BÜLENT TEZCAN: "AÇTIRMA SÖYLETME KÖTÜYÜ DERLER. MÜBAREK CUMA GÜNÜ BİZE KUTUYU AÇTIRACAKLAR BELGELERİN ORJİNALLERİNİN OLDUĞU KUTUMUZ BURADA."

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında açıkladığı belgeler ile mikrofonların karşısına geçen parti sözcüsü Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bazı yakınlarına ait olduğu iddia edilen belgeleri bir kez daha gösterdi...

" BİZE DEDİLER Kİ BU BELGELER SAHTE. MUSTAFA ERDOĞAN 1 MİLYON 250 BİN DOLARLIK DEKONT. ASLI DEKONTUN. BU MU SAHTE? AHMET BURAK ERDOGAN 1MİLYON 450 BİN DOLARLIK DEKONT BU MU SAHTE? HANİ SAHTEYDİ? OSMAN KETENCİ 1 MİLYON DOLARLIK DEKONT BU MU SAHTE? ZİYA İLGEN 2 BUÇUK MİLYON DOLARLIK DEKONT BU MU SAHTE? BUNLARIN TAMAMI ORJİNAL BELGELER. "

Man Adası'nda 1 sterlin sermaye ile kurulduğu öne sürülen şirketin ana sözleşmesini ve hisse kayıtlarını gösteren Tezcan, belgelerin sahte olduğu eleştirilerine yanıt verdi.

"4 OCAK 2012 TARİHLERİ ARASINDA 20 GÜN İÇERİSİNDE 15 MİLYON DOLARLIK BİR PARA TRAFİĞİ VAR. İŞTE PARA GELİYOR, GİDİYOR YURTDIŞINA SONRA TEKRAR GERİ GELİYOR... 5 LİRASI OLAN ŞİRKET, 60 MİLYON LİRASI OLAN ŞİRKETİ ALIYOR. ESKİDEN OKUNMUŞ BİR DOLARLARI ÖĞRENMİŞTİK FETÖDEN. SİMDİ SİHİRLİ 1 STERLİNLERİ GÖRDÜK. 1 STERLİN İLE 60 MİLYON LİRAYI ALABİLİYOR ."

CHP Sözcüsü, "gelen ve gönderilen paraların bir şirketin satışından kaynaklandığı" yönündeki açıklamalara da değindi..

"HANGİ SİRKETİ SATTINIZ? SİRKETİN ORTAKLARI KİM SİRKET SATTILAR DİYORLAR ÇIKARIN DEVİR SENETLERİNİ. ORTADA MİDE BULANDIRAN BİR İLİŞKİ VARDIR BİRİNCİSİ AKLINA KARA PARA AKLAMA GELİR. VAR MI YOK MU GÖRECEĞİZ. İKİNCİSİ VERGİDEN KAÇIRMA"

Tezcan, bir de imada bulundu.

"SAYIN ERDOĞAN BİZİ SUSTURMAYA GÜCÜN YETMEYECEK KUTUYU AÇTIK. SÖYLEYECEĞİMİZİ SOYLEDİK AMA KAPATTİK ZANNETMEYİN. DAHA YENİ KUTULAR GELİR."

Açıklamasının ardından söz konusu belgelerin kopyalarını basına dağıtan Tezcan, orjinalleri Pazartesi günü savcılığa sunacağını da söyledi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz