Kılıçdaroğlu: Bulundukları makamlardan ayrılmaları lazım

Kılıçdaroğlu: Bulundukları makamlardan ayrılmaları lazım

Reza Zarrab'ın mahkemedeki ifadesi, siyasetin de tansiyonunu yükseltti... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran'a yönelik ambargonun delinmediğini söyledi. Anamuhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise, isim belirtmeden iktidara yönelik istifa çağrısında bulundu. İktidar ve anamuhalefetten tepkiler, sertleşerek devam etti.

KILIÇDAROĞLU - HAYSİYETLİ İNSANLARIN ZARRAB DAVASINDAN SONRA BULUNDUKLARI MAKAMLARDAN AYRILMASI LAZIM, HAYSİYETLİ İNSANLARIN.

Gündemde, Reza Zarrab'ın "itirafçı" olarak saatlerce ifade verdiği duruşma... Hedefte ise, ABD'nin İran ambargosunun delindiğine yönelik açıklamaları vardı..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, davayı, partisinin milletvekilleriyle yaptığı toplantıda değerlendirdi; “Ambargoyu biz ihlal etmedik. Davadan ne çıkarsa çıksın biz doğru olanı yaptık" dedi.. Türkiye'nin İran ile ticari ve enerji işbirliği olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Biz ABD’ye böyle bir taahhütte bulunmadık. Dünya, ABD'den ibaret değil" diye konuştu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise, Türkiye'deki, Zarrab sürecine değindi.

KILIÇDAROĞLU - DÜNE KADAR ZARRAB'I DEVLET PROTOKOLÜNE OTURTTULAR VE ZARRAB İÇİN HAYIRSEVER İŞ ADAMI DEDİLER. ŞİMDİ ZARRAB DÜŞMAN OLDU, NEDEN ÇÜNKÜ İTİRAFÇI OLDU. ADAM RÜŞVET VERMİŞ, RÜŞVET ALANI DA BİLİYORUZ. HAYSİYETLİ VE ONURLU OLANLARIN MAKAMLARDAN AYRILMASI LAZIM. OLAY TÜRKİYE'DE OLUYOR, HEPİMİZ BİLİYORUZ, OLAYI KAPATIYORLAR. AMA ZARRAB ABD'DE YARGILANIYOR. BU ÜLKENİN MAHKEMESİ YOK MU? BU DOSYALARI KAPATAN SAVCI- HAKİMLER İLERİDE ÇOCUKLARINA HESAP VEREMEYECEK.

Zarrab'ın mahkemedeki ifadesine, iktidar kanadından tepkiler ara arda geldi..

BOZDAĞ - ZARRAB BASKIYLA İTİRAFÇI HALİNE GELDİ. ONUNLA EŞ ZAMANLI OLARAK ANA MUHALEFET LİDERİ TÜRKİYE'NİN CUMHURBAŞKANINI VE AİLESİNİ KARALAYAN BİR İFTİRA KAMPANYASI BAŞLATTI... NEW YORK'TAKİNİ ABD VE ORADAKİ FETÖCÜLER SÜRDÜRÜYOR... TÜRKİYE AYAĞINI DA EŞ ZAMANLI OLARAK ANA MUHALEFET LİDERİ SÜRDÜRÜYOR.

MAHİR ÜNAL - REHİN ALINMIŞ BİR ADAM ÜZERİNDEN BİRİLERİNİN TÜRKİYE'Yİ REHİN ALMASINA MÜSAADE ETMEYİZ. İÇERİDE BU OPERASYONA BEL BAĞLAYARAK UMUTLANANLARA ŞUNU SÖYLÜYORUM, HİÇ UMUTLANMAYIN.

İktidardan gelen açaklamalara, anamuhalefetten yanıt gecikmedi..

ÖZGÜR ÖZEL - HAKAN ATİLLA'NIN AVUKATINI TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ TUTTU. PARASINI ÖDEDİĞİ AVUKAT SÜLEYMAN ASLAN'IN ALDIĞI RÜŞVET BELGESİNİ SUNUYOR. TÜRKİYE REZİL OLUYOR.

BARIŞ YARKADAŞ - ŞU ANDA AKP YÖNETİMİ RIZA SARRAF ÖTMESİN DİYE ELLERİNİ AÇIP GECE SABAHLARA KADAR DUA EDİYOR. SADECE RIZA SARRAF'IN ÇAĞLAYANA 45 MİLYON LİRA RÜŞVET VERDİM DEMESİ BU İKTİDAR İÇİN İSTİFA SEBEBİDİR

CHP, Zarrab ile ilgili yolsuzluk dosyalarının yeniden araştırılması için komisyon çağrısı da yaptı..

ÖZGÜR ÖZEL - DELİL DURUMU DEĞİŞMİŞTİR. BUGÜN İTİBARİYLE ZAFER ÇAĞLAYAN VE EGEMEN BAĞIŞ MECLİS'TE KURULACAK SORUŞTURMA KOMİSYONUNDA DELİLLER YENİDEN DEGERLENDİRİLEREK SORGULANMALI VE YÜCE DİVAN YOLU AÇILMALIDIR.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz