CHP lideri belgelerin nereden geldiğini açıkladı

CHP lideri belgelerin nereden geldiğini açıkladı

Cumhuriyet halk partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı recep tayyip Erdoğan'ın yakınlarına yönelik iddiaları tartışılmaya devam ediyor... Bir kez daha konuşan Kılıçdaroğlu, söz konusu belgelerin, bürokratlardan geldiğini bildirdi... Erdoğan ise Kılıçdaroğlu'nun iddiaların bedelini ödeyeceğini söyledi... Hükümet sözcüsünden gelen eleştirileri, anamuhalefet yöneticileri yanıtsız bırakmadı...

KILIÇDAROĞLU: "BUNLARI VEREN BİR İNSAN TABİ, UZAYDAN GELMEDİ. "

Ankara'da belge tartışması devam ediyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili bir açıklama daha yaptı.

KILIÇDAROĞLU: "MAN ADASI OLAYI ŞÖYLE ÖNEMLİ; VATANDAŞINA DÖNÜP DİYECEKSİN Kİ VERGİ VER. AMA ANKARA'DAKİ BEYLERİN ÇOCUKLARI TÜRKİYE'DE VERGİ ÖDEMEMEK İÇİN BAŞKA ÜLKELERE GİDİP ŞİRKET KURUYORLARSA BURADA AHLAKİ BİR SORUN VAR DEMEKTİR. "

İstanbul'da konuşan Kılıçdaroğlu, Man adasında şirket kurulmasına ilişkin belgelerin nereden temin edildiğine ilişkin soruyu da yanıtladı. İktidar kanadından yanıt gecikmedi...

KILIÇDAROĞLU: "FETÖ'CÜLER VERMEDİ, YOK EFENDİM İLGİSİ YOK. BU ÜLKEYİ SEVEN MİLYONLARCA BÜROKRAT VAR. HAKSIZLIKLARA TAHAMMÜL EDEMEYEN İNSANLAR VAR"

MAHİR ÜNAL: "NE ZAMANDAN BERİ VATANSEVER BÜROKRATLAR ANAYASA SUÇU İŞLEMEYE BAŞLADI? VATANSEVERLİĞİN TANIMI EĞER KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN ULUSLARARASI TÜRKİYE KARŞITI, DÜŞMANI ODAKLARLA İŞBİRLİĞİ YAPMASIYSA BUNUN ADI VATANSEVERLİK DEĞİL, BUNUN ADI DALALET VE HIYANETTİR."

CHP Lideri, konu ile ilgili açıklama yapacağını söyledi.

KILIÇDAROĞLU: "İLK AÇIKLAMADAN BU YANA İZLEDİĞİMİZ BÜTÜN STRATEJİ TUTTU. BİR ADIMIMIZ KALDI. O ADIMI DA BUGÜN YARIN GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ. BİR ADIM KALDI. "

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin milletvekilleriyle yaptığı toplantıda anamuhalefet liderine yönelik "Bu hamlesinin bedelini ödeyecek" ifadesini kullandı.

Tartışma ile ilgili iktidar ve anamuhalefet sözcülerinden açıklamalar da birbirini izledi.

BEKİR BOZDAĞ: "AÇIKLADIĞI BİR BELGE YOK. KILIÇDAROĞLU'NUN BELGELERİ MEDYAYA DAĞITMASI GEREKİYOR. SARRAF DAVASIYLA EŞ ZAMANLI İFTİRA KAMPANYASI BAŞLATTI."

BARIŞ YARKADAŞ: "GENEL KURUL'UN ORTASINA MI DÖKMEMİZ GEREKİYOR GENEL BAŞKANIMIZ SALI GÜNÜ ZATEN DEKONTLARI VE BELGELERİN ORTAYA KOYDU "

BEKİR BOZDAĞ: "ELİNDE BOMBA PATLADI, PERİŞAN OLDU DA ONDAN DAĞITAMADI. ÇUVALLADI VE BOMBA ELİNDE PATLADI. "

BARIŞ YARKADAŞ: "GELİN BİR ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURALIM ÜYELERİN ÇOĞUNLUĞU SİZDE OLSUN BİZ BELGELERİ KOMİSYONA TESLİM EDELİM EĞER Bİ BELGELER SAHTE İSE UYDURMA İSE ÇIKIN BİZİ 80 MİLYONUN ÖNÜNDE REZİL EDİN "

BEKİR BOZDAĞ: "SAHTEKARLIĞI, MÜFTERİCİLİĞİ, YALANCILIĞI, AHLAKSIZLIĞI DEŞİFRE OLDUĞU İÇİN KAĞIT PARÇALARINI MEDYAYA DAĞITMAKTAN ÇEKİNİYORD"

ÖZGÜR ÖZEL: "EVET OYU VERİRLERSE BELGELER DİREK ELLERİNDE. HAYIR OYU VERİRLERSE ONUN SORUMLULUGU SIRTINDADIR. CHP BELGELERİ BELKİ YARIN BELKİ YARINDAN DA YAKIN. BELGELERİ MERAK EDEN HERKESİN MERAKI TATMİN EDİLMİŞ OLACAK."

SEYİT TORUN: "BELGELERİ ELİMİZDE TUTUYORUZ, O BELGELERİ YETKİLİ DEDİĞİMİZ KOMİSYONA DA VERİRİZ..."

Başbakan yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Kılıçdaroğlu'na yönelik tepkisini sürdürdü. Anamuhalefet sözcüleri, eleştirileri yanıtsız birakmadı...

BEKİR BOZDAĞ: "TÜRKİYE’DE ANA MUHALEFET LİDERİ CUMHURBAŞKANINI, YAKINLARINI, AİLESİNİ KARALAYAN İFTİRA KAMPANYASI BAŞLATTI. BİR YANDAN NEW YORK’TA BİR PARÇASI SÜRÜYOR, TÜRKİYE’DEKİ AYAĞI DA SAYIN GENEL BAŞKAN YÜRÜTÜYOR. İKİSİNİN DE HEDEFİNDE TÜRKİYE VAR"

ÖZGÜR ÖZEL: "SEN ADALET BAKANLIĞI MAKAMINI UZUN SÜRE İŞGAL ETMİŞ ADAMSIN BEKİR BOZDAĞ. TEŞKİLATI FETOYE TESLİM ETTİĞİNİ DE BİLİYORUZ DA "

BARDIŞ YARKADAŞ: "SAYIN KILIÇDAROLU DEMİR LEBLEBİDİR SAYIN KILIÇDAROĞLU'NU YUTMAYA ÇALIŞANLAR ONU KENDİ MİDELİREN OTURACAĞIN BİLMELİDİRLER "

MHP Lideri Devlet Bahçeli de iddialarla ilgili yazılı açıklama yaptı... CHP genel başkanı kılıçdaroğlu'nu eleştiren bahçeli, "ABD’deki karanlık ve kaçakçı şahsın mahkemeye çıkarılmasına paralel şekilde anamuhalefet liderinin böylesi bir iddiayı gündeme taşıması, kuşku verici ve kafa karıştırıcı bir muamma olarak karşımıza çıkmıştır" ifadesini kullandı. Bahçeli, belgelerin yargıya gönderilmesinin, en meşru yol olduğunu belirtti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz