Türkiye'nin deprem haritasında güncelleme

Türkiye'nin deprem haritasında güncelleme

Türkiye'nin deprem haritası güncellendi... Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, yapılan çalışmanın deprem riskinin büyüklüğünü belirlemek için önemli olduğunu vurguladı...

"SON DERECE KIYMETLİ BİR ÇALIŞMA ARKADAŞLARIM BUNU BANA İLETTİĞİ ZAMAN GERÇEKTEN İFTİHAR EDİLECEK BİR ÇALIŞMA OLDUĞUNU GÖRDÜM."

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ Türkiye'nin deprem haritasındaki detaylı düzenlemeyi anlattı, haritalara ilişkin bilgi verdi.

"DEPREM HARİTALARIMIZ DAHA ÇOK HALK ARASINDA BİRİNCİ DERCE, İKİNCİ DERECE, ÜÇÜNCÜ DERECE DİYE TARİF EDİLEN ÖZELLİKLERE AİT HARİTALAR ÇOK DAHA DETAYLANDIRILMIŞ DURUMDA."

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nda düzenlenen "Deprem Danışma Kurulu 2017 Yılı 3. Toplantısı"nın açılışında konuşan Akdağ, haritaların detaylandırılmısının önemli olduğunu söyledi.

"BUNUN BİRÇOK ÖNEMİ VAR, RİSKİ BELİRLEMEK İÇİN ÖNEMİ VAR, RİSKİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ BELİRLEMEK AÇISINDAN ÖNEMİ VAR. PRATİKTE MÜHENDİSLERİMİZİN BİNA YAPARKEN KULLANABİLECEKLERİ MÜKEMMEL BİR ARAÇ OLUŞTURMUŞ OLUYORUZ.
BÖYLEECE HERHANGİ BİR BÖLGEDE BİR BİNA YAPILACAĞI ZAMAN BU BİNAYLA İLGİLİ MÜHENDİSALİK İHTİYAÇLARI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR ARAÇ OLUŞTURMUŞ OLUYORUZ."

Akdağ, haritalardaki bilgilerde güncelleme yapıldığını da belirtti.

"MESELA GEÇMİŞTE ERZURUM İKİNCİ DERECE DEPREM BÖLGESİ OLARAK HARİTALANMIŞTI O GÜNÜN TEKNOLOJİSİYLE BUGÜN ERZURUM'UN BİR İLÇESİ BİRİNCİ DERECE, BAŞKA BİR BÖLGESİ İKİNCİ DERECE BAŞKA BİR İLÇESİ DE ÜÇÜNCÜ DERECE DEPREM BÖLGESİ OLARAK TARİF EDİLEBİLİYOR."

Başbakan Yardımcısı; AFAD'ın ülke genelinde, depreme ilişkin eğitim çalışması yapacağını da açıkladı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz