Beklenen Marmara depremi için korkutan açıklama !

Beklenen Marmara depremi için korkutan açıklama !

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, beklenen büyük Maramara depremine dikkati çekti; "İstanbul 'da 600 bin bina kullanılamaz hale gelecek; ölü sayısını söylemek bile istemiyorum" dedi...Bakan, yerinde dönüşümün hızlanması gerektiğini de söyledi..Ancak uzmanlar "yerinde dönüşüm kente ihanettir" diyor.

" YERİN ALTINDA GAZ BİRİKMESİ DEVAM EDİYOR. BU ÜLKE DEPREM ÜLKESİ. TÜM BİLİM ADAMLARI İSTANBUL'U DÜNYADAKİ EN CİDDİ DEPREM RİSKİ ALTINDA OLAN METROPOL OLARAK GÖRÜYOR."

Olası Marmara depreminin ne zaman olacağı bilinmiyor ama özellikle de İstanbul için risk yüksek

"BİR TEHLİKE VAR BİZ SÖYLEMESEK DE YERİN ALTINDAKİ O KURALLAR İŞLİYOR. ÖZELLİKLE 2000 YILINA KADAR YAPILAN YAPILAR İÇİN KONUŞUYORUM. ONLAR RİSK OLUŞTURUYOR."

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi raporları üzerinden Marmara depreminin yaratacağı hasarı anlatı

"600 BİN BİNA KULLANILAMAZ HALE GELECEK. RAPORLARDAKİ ÖLÜ SAYISINI İSE SÖYLEMEK İSTEMİYORUM"
"BUNLARI BİZ 1980 YILINDAN BERİ SÖYLÜYORUZ ŞİMDİ 2017'DE SÖYLÜYOR. İSTANBUL'DA DEPREMDEN ETKİLENME ORANI DENİLDİĞİNDE ZAMANI YAPI NİTELİĞİ ETKİLER. DEPREMDEN SONRA 18 YIL GEÇTİ DÜZELTEBİLDİK Mİ? HAYIR DÜZELTEMEDİK. 2045'TEN ÖNCE OLMAZ BÜYÜKLÜĞÜ DE ÇOK OLMAZ. 6- 6.5. 1 MİLYON KİŞİ EVSİZ KALIR. "

Özhaseki yerinde dönüşümün hızlanması gerektiğini de söyledi.Ancak uzmanlar yerinde dönüşüm kente ihanettir diyor.

"YERİNDE DÖNÜŞÜM BİRİNCİ ESAS. BUNU YAPTIĞIMIZDA SONRA DEPREM GELİYORSA GELSİN
YERİNDE DÖNÜŞÜM İSTANBUL'A İHANETTİR. VE BU İHANET 15 YILDIR SÜRÜYOR. DOLAYISIYLA İSTANBUL BOYNUZLU BİR KENTE DÖNDÜ. YERİNDE DÖNÜŞÜMLE KENTİN ÇARPIKLIĞI SÜRDÜRÜLÜYOR VE BİRİM ALAN DAHA ÇOK İNSAN SIKIŞTIRILIYOR. YIK YAP OLAYI İSTANBUL'A İHANETTİR. YASA NE SÖYLÜYORSA O YAPILMALIDIR. OLMASI GEREKEN ÇARPIK YAPILAŞMIŞ YERLERDE TAMAMEN YIKMAK İLÇE ÖLÇEĞİNDE TASARLAMAK KENT DOKUSUNA UYGUN BİR KENTLEŞMENİN OLUŞTURULMASI BAŞKA BİR ÇÖZÜM ARANAMAZ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz