Başkent Üniversitesi bir başarıya daha imza attı

Başkent Üniversitesi bir başarıya daha imza attı

Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği, Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden 3 bölüme daha akreditasyon belgesi verdi... Böylece Mühendislik Fakültesi'ndeki tüm bölümler MÜDEK Akreditasyon Belgesi sahibi oldu. "Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin, uluslararası standartlarda eğitim aldığının güvencesi" anlamına gelen belgeler, Başkent Üniversitesi İhsan Doğramacı Konferans Salonu'nda düzenlenen törenle verildi... Törende konuşan Üniversitenin Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal, "Başkent Üniversitesi; alın terinin, özverinin ve güvenin eseridir" dedi.

Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi önemli bir başarıya imza attı.

Bilgisayar, Biyomedikal ve Elektrik Elektronik bölümlerine, Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği tarafından Akreditasyon Belgesi ve mühendislik için Avrupa Kalite Etiketi verildi.

Başkent Üniversitesi İhsan Doğramacı Konferans Salonu'nda düzenlenen tören, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berna Dengiz'in konuşmasıyla başladı.

Daha sonra Mühendislik Eğitim Programları Akreditasyon Kurulu Başkanı Arif Bülent Özgüler kürsüye çıktı ve söz konusu akreditasyon belgelerinin önemine dikkati çekti.

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal da mühendislik fakültesi öğrencilerine önemli bir haber verdi.

Kürsüye son olarak Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal çıktı...
Prof. Dr. Haberal, konuşmasında bilimsel ve sosyal gelişim için üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerine vurgu yaptı.

Prof. Dr. Haberal, yöneticilerden ve öğrencilerden daha çok çalışmalarını da istedi.

Daha sonra, akreditasyon belgeleri ve mühendislik için Avrupa Kalite Etiketleri, MÜDEK Mühendislik Eğitim Programları Akreditasyon Kurulu Başkanı Arif Bülent Özgüler tarafından bölüm başkanlarına verildi.

Başkent Üniversitesi de "öğrencilerin, uluslararası standartlarda eğitim aldığının güvencesi" anlamına gelen belgeleri almaya hak kazanan mühendislik bölümlerinin başkanlarına, teşekkür belgesi sundu.

Prof. Dr. Mehmet Haberal da Mühendislik Eğitim Programları Akreditasyon Kurulu Başkanı Arif Bülent Özgüler'e teşekkür belgesi verdi.

Tören, halk oyunları gösterisi ile sona erdi...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz