"3. Başkent Üniversitesi Açık Satranç Turnuvası"

"3. Başkent Üniversitesi Açık Satranç Turnuvası"

Türkiye Satranç Federasyonu ile birlikte iki kez Uluslararası Açık Satranç Turnuvası düzenleyen Başkent Üniversitesi, üçüncü turnuva için ilk adımı attı. Federasyon ile üniversite arasında "3. Başkent Üniversitesi Açık Satranç Turnuvası" protokolü imzalandı. Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal, imza töreninde, üniversite olarak en önemli görevin Türk bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandırmak olduğunu söyledi.

Türkiye Satranç Federasyonu ile Başkent Üniversitesi arasında "3. Başkent Üniversitesi Açık Satranç Turnuvası" protokolü imzalandı.

İmza töreni öncesinde BEDAM Müdürü Prof. Dr. Ali Halıcı projeyi anlattı.

Daha sonra Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, satranç konusundaki başarılarının Türkiye sınırlarını aştığına dikkati çekti.

9 yaş Ankara şampiyonu ve üçüncüsü ile üniversite takımından öğrencilerin de katıldığı törende Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay da Başkent Üniversitesi ile yaptıkları iş birliğinin önemini anlattı.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Kurucu Temsilcisi Hilal Erdinç de törende konuştu.

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal üniversite olarak en önemli görevlerinin Türk bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandırmak olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Haberal ülkenin ilerlemesi için daha çok çalışmak gerektiğini de vurguladı.

Daha sonra "3. Başkent Üniversitesi Açık Satranç Turnuvası" protokolü imzalandı.

Protokolü pasta keserek kutlayan Başkent Üniversitesi ve Türkiye Satranç Federasyonu yöneticileri ve satranç sporcuları törenin sonunda aile fotoğrafı çektirdi.

Bu arada Türkiye Kalite Derneği tarafından Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları'na verilen "Mükemmellikte Yetkinlik 3 Yıldız" belgesi, öğrenciler tarafından Prof. Dr. Mehmet Haberal'a sunuldu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz