Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na: Elinde belgesi var mı?

Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na: Elinde belgesi var mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; anamuhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yurt dışı hesap iddialarına bir kez daha sert tepki gösterdi... Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, Kılıçdaroğlu için "Bizimle ilgisi olmadığı defalarca ispatlanmış konuları ısıtıp ısıtıp yeniden gündeme getirecektir'' dedi... Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump'la bir kez daha görüşebileceğini de söyledi.

BİRAZ SONRA GRUP TOPLANTISINDA GÜYA BELGE AÇIKLAYACAKMIŞ. GEÇMİŞTE DEFALARCA İDDİA ETTİĞİ, YALAN VE YANLIŞLIĞI, BİZİMLE İLGİSİ OLMADIĞI DEFALARCA İSPATLANMIŞ KONULARI ISITIP ISITIP GÜNDEME GETİRECEKTİR.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sabah saatlerinde partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, yakınlarına ilişkin anamuhalefet lideri Kılıçdaroğlu'nun "Yurt dışında hesapları var" iddiasını bu sözlerle değerlendirdi.
Erdoğan, anamuhalefet liderine sert sözlerle yüklendi.

BİLİYORSUNUZ MÜFLİS TÜCCAR, ESKİ DEFTERLERİ KARIŞTIRIRMIŞ. BELGESİ VAR MI, YOK. MESELENİN DÜNÜRLERE KADAR GÖTÜRÜLMESİ SAÇMALIĞIN DİK ALASI. MÜFTERİLERE MEYDANI BIRAKMAMAK GEREKİR. GENEL BAŞKANLIK GÖREVİNE GELDİĞİNDEN BU YANA YAPTIĞI İŞ HEP İFTİRA İFTİRA İFTİRA. BU PARTİNİN VE BAŞINDAKİ ZATIN ÜLKEMİZE SALDIRAN HERKESLE AYNI SAFTA YER ALMASI DÜŞÜNCÜRÜCÜDÜR. AMERİKA İLE RUSYA İLE SURİYE İLE SORUN YAŞARIZ BU ZATI KARŞI TARAFIN BORAZANLIĞINI YAPTIĞINI GÖRÜRÜZ. CHP BU ZAT ELİ İLE HIZLA MAALESEF ANA MUHALEFET PARTİSİ OLMAKTAN ÇIKIP ANA HIYANET PARTİSİ KONUMUNA DOĞRU SÜRÜKLENMEKTEDİR.''

Erdoğan, kılıçdaroğlu'nun iddiaları konusunda dava açtığını hatırlattı...

SONUNA KADAR BU İŞİN TAKİPÇİSİYİZ, KOVALAYACAĞIZ. ÖYLE BU İŞİ İFTİRA AT... YOK ARTIK GEÇTİ O İŞ. BİZ BUNA YÖNELİK ŞÖYLE BİR ÇİZGİ ÇEKMİŞTİK AMA ANLAMADI. ÇÜNKÜ CİBİLLİYET MESELESİ BU. CİBİLLİYETİNİN GEREĞİNİ YAPIYOR. BİZ İSE İNSANLIĞIMIZIN GEREĞİNİ YAPTIK VE BUNDAN SONRA DA HUKUKUMUZU HUKUK İÇERİSİNDE ARAMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

Erdoğan, konuşmasına ''Bürokratik Oligarşi'' eleştirisiyle devam etti...

'BEYEFENDİ BÖYLE İSTİYOR' VEYA 'CUMHURBAŞKANIMIZ BÖYLE İSTİYOR' "BANA GÖRE BU TAVIR, ADETA BÜROKRATİK OLİGARŞİNİN YENİ BİR ŞİFRESİ HALİNE DÖNÜŞMÜŞTÜR. HİÇBİR BAKANLIKTA, HİÇBİR KURUMDA, HİÇBİR TEŞKİLATIMIZDA ŞAHSIMIN ADI KULLANILARAK HERHANGİ BİR SÜRECİN TIKANMASINA, KURALLAR, KAİDELER DIŞINDA İŞ YAPILMASINA RIZA GÖSTEREMEM. BU BENİM EN YAKINIM DA OLSA LÜTFEN BİZZAT BEN BİR BAKANIMI VEYA BİR BÜROKRATI ARAMIYORSAM BABAMIN OĞLU OLSA KAPIDAN GERİ KOYSUN."

Cumhurbaşkanı, Alevi vatandaşların evlerinin işaretlenmesine de tepki gösterdi.

ALEVİ KARDEŞLERİMİZE YÖNELİK PROVOKASYONLARI YAPANLAR DA OLSA OLSA LAWRENCE MİSYONLU KİŞİLER OLUR. HERKES GİBİ ALEVİ KARDEŞLERİMİZ DE BU ÜLKENİN ASLİ SAHİPLERİDİR, BİRİNCİ SINIF VATANDAŞLARIMIZDIR."

Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan erdoğan "ABD Başkanı Trump'la ne zaman görüşeceksiniz?" sorusunu da yanıtladı..

"KENDİSİ 'ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA İÇİNDE ARAYABİLİRİM' DEDİ, BU HAFTA İÇİNDE. ARARSA O, ARAMAZSA BEN ARAYACAĞIM"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz