Kılıçdaroğlu, iddia ettiği belgeleri açıkladı

Kılıçdaroğlu, iddia ettiği belgeleri açıkladı

Cumhurbaşkan Erdoğan'ın sert eleştirilerinin hedefindeki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, iddialarını ispatlamak için partisinin grup toplantısında kameraların karşısına geçti.. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın akrabalarının yurtdışına para gönderdiği iddiasıyla ilgili banka dekontları gösteren Kılıçdaroğlu, "Ben iddiamı ispatladım, siz de gereğini yapın" diye seslendi. Siyasetin tansiyonu gün boyu hiç düşmedi.

ERDOĞAN - BİZ BUNA YÖNELİK ŞÖYLE BİR ÇİZGİ ÇEKMİŞTİK AMA ANLAMADI. ÇÜNKÜ CİBİLLİYET MESELESİ BU. CİBİLLİYETİNİN GEREĞİNİ YAPIYOR

KILIÇDAROĞLU - İSPAT ETMEZSEN ALCAKSIN DİYORDUN. BEN İSPAT ETTİM, ŞİMDİ SÖYLE BAKAYIM ALÇAK KİM? BU ANKARA'DAKİ BEYLERİN ÇOCUKLARINI BÜTÜN TÜRKİYE'YE TANITACAĞIM, BÜTÜN TÜRKİYE'YE.

Grup salonunda partililerin sloganlarıyla karşılandı.. Konuşmasına başlamadan önce dakikalarca milletvekilleri tarafından ayakta alkışlandı..

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kameraların karşısına yurtdışında açılan offshore hesaplarına ilşikin banka dekontlarıyla çıktı..

BANKALARIN DEKONTU LAZIM BANA DEDİM... BUNLARIN TAMAMI, BANKALARIN RESMİ KAYITLARIDIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çok sert sözlerle eleştirdiği ve iddiasını ispatlaması için çağrıda bulunduğu Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

HERALDE BEYEFENDİ BENİ DİNLİYORDUR. ONA TAVSİYEM DOKTOR YANINDA OLSUN. SEN BUNU İSPAT DEDİ, GÜZEL, İSPAT EDELİM. BENİ TANIMIYOR ÖYLE ANLAŞILIYOR. 1 AĞUSTOS 2011, MAN ADASI DEVLETİ'NDE BİR SİRKET KURULUYOR. EVET BÖYLE BİR DEVLET VAR, KÜÇÜCÜK BİR ADA. BURADA SİRKET KURULUYOR. BELVEY LİMİTED ŞİRKETİ. O SİRKETİN KURULUŞ SENEDİ DE BİZDE. NOTER TASDİKLİ, HEM DE O ÜLKENİN TASİDİKİ VAR.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen, oğlu Burak Erdoğan ve kardeşi Mustafa Erdoğan'a ait olduğunu iddia ettiği banka dekontlarını gösterdi. Milyonlarca dolarlık transferler gerçekleştirildiğini öne sürdü.

SIDDIK AYAN'A AİT 1 STERLİNLİK BİR ŞİRKET. 15 KASIM 2011'DE BU ŞİRKETİ KASIM ÖZTAŞ'A DEVREDER. ŞİMDİ BEN ERDOĞAN'A BİR SORU SORUYORU. SIDKI AYAN KİMDİR, TANIYOR MUSUN? EMİNİM BENDEN ÇOK DAHA BİLİYORSUN. PEKİ KASIM ÖZTAS'İ TANIYORSUNUZ? EMİNİM Kİ TANIYORSUN. BU ŞİRKETİN BÜTÜN KAYITLARI BİZİM ELİMİZDE. 15 ARALIK 2011 TARİHİNDE ZİYA İLGEN, ENİŞTE, 2 BUÇUK MİLYON DOLAR BELVEY ŞİRKETİNE PARA YOLLUYOR. 15 ARALIK 2011 TARİHİNDE MUSTAFA ERDOĞAN, 2 BUÇUK MİLYON DOLARLIK PARA GÖNDERİYOR. 1 STERLİNLİK SİRKETE 2 BUÇUK MİLYON DOLARI NİYE GÖNDERİR SENİN KARDEŞİN? YETİYOR MU, HAYIR. 26 ARALIK 2011'DE ZİYA İLGEN YİNE 1 MİLYON 250 BİN DOLAR PARA GÖNDERİR. 27 ARALIK 2011 MUSTAFA GÜNDOĞAN 1 MİLYON 250 BİN. BU ESKİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ 29 ARALIK 2011 OĞLU, AHMET BURAK ERDOĞAN, 1 MİLYON 250 BİN DOLAR. ŞİMDİ DİYECEKLER Kİ BUNLARIN BELGESİ VAR MI? BÜTÜN BU PARALARI SWİFT MESAJLARI ELİMİZDE... BU BENİ TATMİN ETMEZ. BANKALARIN DEKONTU LAZIM BANA DEDİM. HİÇ SAĞA SOLA KAÇMAYA GEREK YOK. HAYSİYETLİ BİR ADAMSAN GEREĞİNİ YAPACAKSIN. NOKTA.

Kılıçdaroğlu ardından da bu iddiaları neden gündeme getirdiğini anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştirilerine yanıt verdi..

ERDOĞAN - AİLECE BİZ BU ZAT HAKKINDA MANEVİ TAZMİNAT DAVAMIZI BİR BUÇUK MİLYON LİRA OLARAK, AVUKATLARIM MÜRACAATLARINI YAPTILAR, AÇIYORLAR.

KILIÇDAROĞLU - VAH VAH NE KADAR KORKTUM BİLEMEZSİN. DAVA AÇSAN NE OLUR AÇMASAN NE OLUR. SEN BENİM SORUMA ADAM GİBİ CEVAP VER.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz