Bahçeli'den Zarrab davası değerlendirmesi

Bahçeli'den Zarrab davası değerlendirmesi

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, meclis grup toplantısında Reza Zarrab davasıyla ilgili konuştu, Washington yönetimine yüklendi. Bahçeli,"Türkiye’de işlenen bir suç varsa bunun hesabının sorulacağı yer de Türk yargısıdır. Bu kirli şahıs, bu suçlar için Türkiye’ye iade edilmeli" dedi.

"TÜRKİYE’DE, TÜRK TOPRAKLARINDA İŞLENEN BİR SUÇ VARSA, BUNUN HESABININ SORULACAĞI YER DE AMERİKA MAHKEMELERİ DEĞİL, TÜRK YARGISIDIR. BU KİRLİ ŞAHIS, BU SUÇLAR İÇİN TÜRKİYE’YE İADE EDİLMELİ, ABD BU KONUDA ELİNDEKİ BİLGİ VE BELGELERİ TÜRKİYE’YE VERMELİDİR."

MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Amerika Birleşik Devletlerinde tutuklu bulunan Reza Zarrab'ın, Türkiye'ye iade edilmesini istedi, Amerikan yönetimine tepki gösterdi.

"TÜRKİYE’YE TEZGÂH KURULMAKTA,TÜRK EKONOMİSİNİN ÇÖKERTİLMESİ HEDEF ALINMAKTA,DAVA TÜRKİYE’DE SİYASİ SONUÇLAR DOĞURMAK AMACIYLA SAPTIRILMAKTA VE YÖNLENDİRİLMEKTEDİR"

" BİZ KİMSENİN AVUKATI DEĞİLİZ BİZ TÜRKİYE'NİN ONURU VE HAYSİYETİNİN MİLİ ÇIKARLARININ VE MİLLİ BEKASININ PEŞİNDEYİZ "

Bahçeli, dava ile Türkiye'ye aba altından sopa gösterildiğini de söyledi.

"ZARRAP KİMDİR Kİ, TÜRKİYE’YE ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİLMEKTEDİR? BİZİM ABD’NİN YARGI SİSTEMİNDEN ALACAĞIMIZ, DUYACAĞIMIZ, ÖĞRENECEĞİMİZ HİÇBİR ŞEY YOKTUR."

"MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN ABD’DE SORGULANMASINA, GIYABEN VE KASTEN MAHKEMEYE ÇIKARILMASINA ŞİDDETLE KARŞIDIR, KARŞI ÇIKACAKTIR"

Devlet bahçeli, Zarrab davası nedeniyle iktidara yüklenen Anamuhalefet Partisi'ni de hedef aldı.

"CHP BAŞKALARININ DÜMENİNDEN TUTUNUP AKIL TUTULMASI YAŞAYABİLİR. İFTİRA SİYASETİNDEN MEDET UMABİLİR"

"BU MÜFLİS CHP KAFASINA SORUYORUM;OĞLAN BABADAN GÖRÜR AT OYNATMASINI, KIZ ANADAN GÖRÜR SOFRA DONATMASINI, PEKİ SİZ KİMDEN GÖRDÜNÜZ BÖYLESİ ÇÜRÜK VE ÇORAK SİYASETİ."

Bahçeli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun "ABD'nin terör örgütü YPG'ye bundan sonra silah vermeyeceğine" ilişkin açıklamasını da değerlendirdi.

"BUNUN NE KADAR İNANDIRICI, NE KADAR GERÇEKÇİ BİR KARAR VE İRADE OLDUĞUNU ZAMAN GÖSTERECEKTİR.

" GERİDE KALAN YILLARDA, PKK’NIN FIRAT’IN DOĞUSUNA ÇEKİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞ, FOS ÇIKMIŞTI.YPG’YE VERİLEN SİLAHLARIN SERİ NUMARALARININ TÜRKİYE’YLE PAYLAŞILACAĞINI VAAT ETMİŞ, BU DA ASILSIZ ÇIKMIŞTI. ABD, TÜRKİYE’YLE TERÖRE KARŞI ANLIK İSTİHBARAT PAYLAŞIMI YAPACAKTI, ŞU GAFİLLİĞE BAKINIZ Kİ, TERÖR ÖRGÜTLERİYLE PAYDAŞ OLDU, SÜREKLİ PASLAŞTI."

MHP Genel Başkanı, washington'un silah konusundaki açıklamasını kuşku verici olarak niteledi.

"ŞUNUN GAYET AÇIK SEÇİK FARKINDAYIZ Kİ, ABD’NİN HAVA, EĞİTİM VE SİLAH DESTEĞİ OLMADAN PKK-PYD TERÖR ÖRGÜTLERİNİN SINIRLARIMIZIN HEMEN DİBİNDE TUTUNMALARI İMKANSIZDIR. BU NEDENLE, YPG’YE SİLAH YOK SÖZÜNÜN SAHADAKİ YANSIMALARININ NE OLACAĞI, NE KADAR UYGULANIP UYGULANMAYACAĞI KUŞKU VERİCİ BİR BELİRSİZLİKTİR."

Bahçeli'nin hedefinde Bülent Arınç da vardı.

"BİR KISIM SİYASİ MEVTA VE MARAZİ TİPİN MHP'NİN MİLLİYETÇİLİK ANLAYIŞINA İTİRAZLARI VARMIŞ."

"PKK'YA EVET DİYENLER İMRALI CANİSİNE HÜRMET EDENLER FETÖ İLE AYNI ÇUVALA GİRENLER ELBETTE BİZE İTİRAZ EDECEKLER İLKESİZ VE İKİYÜZLÜ TAVIRLARIYLA REZİLLİKLERİNİN ALTINDA EZİLECEKLER "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz