Erdoğan: Suni şişkinliğin kısa sürede kalkacağına inanıyorum

Erdoğan: Suni şişkinliğin kısa sürede kalkacağına inanıyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası'nın düzenlediği törende yaptığı konuşmada, döviz kurlarındaki artışı ''suni şişkinlik" olarak niteledi ve kısa sürede ortadan kalkacağını söyledi... Sabah saatlerinde İstanbul'da düzenlenen Teknoloji Bağımlılığı Kongresi'nde de konuşan Erdoğan, "teknolojiyi, bilinçli kullanmanın" önemini vurguladı.

ERDOGAN - ŞİMDİ KONUŞUYORLAR ,”KUR ŞÖYLE ARTTI BÖYLE BASKI YAPTI” BÜTÜN BUNLARI KONUŞUYORSUNUZ DA BİR DOLARIN 7500 LİRALARA ÇIKTIĞI GÜNLERİ NEDEN KONUŞMUYORSUNUZ? ŞU ANDA BİZ GÜÇLÜYÜZ."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası tarafından düzenlenen "Ankara'nın En'leri Ödül Töreni"nde konuştu.
Gündeminde hem döviz kur'undaki artış hem de faiz politikalarına yapılan eleştiriler vardı..

BUGÜN “DÖVİZ 3 KURUŞ YÜKSELDİ, AKARYAKIT 2 KURUŞ ARTTI” DİYE KARALAR BAĞLAYANLAR 15-20 YIL ÖNCESİNİN TÜRKİYE’SİNİ BİLMEYENLER OLABİLİR. ÜLKEMİZ EKONOMİSİNİN BİR GECEDE YERLE YEKSAN OLDUĞU DÖVİZİN BİR GECEDE BEŞ ON KAT ARTTIĞI GÜNLERDEN BİZ BURALARA GELDİK. DÖVİZ KURLARINDA SON GÜNLERDE GÖRÜLEN SUNİ ŞİŞKİNLİĞİN KISA SÜREDE ORTADAN KALKACAĞINA İNANIYORUM. FAİZLER, BENİM EKONOMİDE EN ÇOK MUZDARİP OLDUĞUM ALANI OLUŞTURUYOR. KATILMIYORUM BEN, BİRİLERİNİN FAİZDEKİ ANLAYIŞINA KATILMIYORUM.

Ekonominin iyi gittiğini, 2017'de büyüme rakamlarının yüzde 7 civarında olmasının kimseyi şaşırtmayacağını ifade eden erdoğan daha sonra işsizlik rakamlarına değindi.

AKLINIZA NİYE İŞSİZLİK ÇİFT HANEDE SORUSU GELEBİLİR. 9.2 MİLYON YENİ İSTİHDAMA RAĞMEN KADIN VE GENÇLERİN KATILIMIYLA İŞSİZLİK YÜKSEK OLUYOR. BU DURUM ZAAF DEĞİLDİR. KADIN VE GENÇLERİN İŞ GÜCÜNE KATLIMASI BİZİ DAHA GÜÇLÜ KILMIŞTIR. ÜLKEYİ YÖNETENLER OLARAK GÖREVİMİZ DAHA ÇOK İSTİHDAM GELİŞTİRİP UYGULAMAKTIR.

Cumhurbaşkanı dev projelerin devam edeceğini de sözlerine ekledi..

ŞİMDİ AYNEN O DEV ÇILGIN PROJELERLE YOLUMUZA DEVAM. İSTANBUL'DA KANAL İSTANBUL PROJE İTİBARİYLE ŞU ANDA BİTME NOKTASINA GELDİ İHALE AŞAMASINDA. ANKARAMIZDA DA BENZER PROJELERLE HEP KONUŞULAN MESAFE ALINMAYAN FUAR ALANI MESELESİNİ DE İNŞALLAH BU DÖNEMDE BİTİRECEĞİZ.

Sabah saatlerinde İstanbul'da düzenlenen Teknoloji Bağımlılığı Kongresi'nde de açıklamalarda bulunan Erdoğan, teknolojiyi bilinçli kullanmanın önemine dikkati çekti..

CEP TELEFONU İLE ÖZÇEKİM YAPARKEN DÜŞEN KAZA YAPAN SAKATLANAN VEFAT EDEN İNSANLARA DAİR HABERLERİ KİMİ ZAMAN TEBESSÜM EDEREK KİMİ ZAMAN YÜREĞİMİZ PARÇALANARAK TAKİP EDİYORUZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz