Meclis'te "Atatürkçülük" tartışması

Meclis'te "Atatürkçülük" tartışması

Meclis'teki grup toplantılarında iktidar ve muhalefetin ortak başlığı; "Atatürkçülük" tartışmasıydı... Başbakan Binali Yıldırım, ''Parti mensuplarımızın Atatürkçülüğünü kanıtlamaya ihtiyacı yok'' dedi. İktidara "Lafla Atatürkçülük olmaz" diye seslenen Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sert eleştiri geldi.

BİNALİ YILDIRIM - FATİH SULTAN MEHMET NE KADAR BİZİMSE, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DE O KADAR BİZİMDİR.

KILIÇDAROĞLU - ATATÜRKÇÜLÜKTEN SÖZ EDİYORLAR, LAFLA ATATÜRKÇÜLÜK OLMAZ, ONU ZAMANINDA BAŞKALARI YAPMIŞTI. ATATÜRKÇÜLÜK MİLLETİN ÇIKARLARINI SAVUNMAKTIR.

BAHÇELİ - ATATÜRK İSMİNİ DUYUNCA İRKİLEN VE KIZARMAZ YÜZLERİYLE ZEHİR SAÇANLAR, VARSIN KÖHNE VE KARANLIK YOLCULUKLARINA BÖYLE DEVAM ETSİNLER.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Atatürkçülük tartışması meclis grup toplantılarında liderlerin açıklamaları ile devam etti...

KILIÇDAROĞLU - BUGÜNLERDE ATATÜRKE BİR SEVGİ DALGASI VAR BU BİZİ SON DERECE MUTLU EDİYOR.ATATÜRK HEPİMİZİN ORTAK DEĞERİ.

BAHÇELİ - ATATÜRK'E ALAKA YÜKSELİYORMUŞ NE VAR BUNDA.OLMASI GEREKEN BU DEĞİL Mİ? BUNU POLEMİK MALZEMESİ HALİNE GETİRMEK AHLAKİ Mİ?

Başbakan Binali Yıldırım, anamuhalefete ve medya organlarına seslendi...

BİRİLERİ TÜRKİYE'NİN ORTAK DEĞERİ OLAN ATATÜRK'Ü TEKELLERİNDE GÖRMEYE DEVAM EDİYOR BAZI BASIN YAYIN ORGANLARINA BAKARSANIZ AKIL ALMAZ İFADELER VAR; AK PARTİ ANITKABİR'DE... BRE AHMAKLAR AK PARTİ KURULDUĞU GÜNDEN BU YANA ANITKABİR'E GİDİYOR. PARTİ MENSUPLARIMIZIN ATATÜRKÇÜLÜĞÜNÜ KANITLAMAK GİBİ BİR İHTİYACI YOK.ATATÜRK HİÇBİR SİYASİ KURUM YA DA KURULUŞUN TEKELİNDE DEĞİLDİR.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da o eleştirilere tepki gecikmedi..

AŞAR VERGİSİNİ KALDIRDI ATATÜRK. BUNLAR ÇİFTİDEN YÜZDE 4 VERGİ ALIYOR. SEN ATATÜRKÇÜ OLAMAZSIN KARDEŞİM OLMAK İÇİN ÇİFTÇİYE SAHİP ÇIKACAKSIN. BU VERGİLERİ SIFIRLAYACAKSIN. SARAYDAKİ BEYLER DE VERGİ ÖDEMEMEK İÇİN VERGİ CENNETLERİNDE HESAP AÇIYOR.

Kılıçdaroğlu, tepkisini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın merhum Başbakan Ecevit'e yönelik eleştirileri üzerinden de sürdürdü.

ÖLEN HİÇKİMSENİN ARKASINDAN KÖTÜ SÖZ SÖYLEMEDİK. SİYASİ RAKİPLERİMİZ OLSUN YADA OLMAZ HİÇBİRİSİNİN ARDINDAN KÖTÜ LAF ETMEDİK. ŞİMDİ SİZ KALKIP DA GEÇMİŞİ KÖTÜLEMEYE KALKARSANIZ VE BUGÜN O KÖTÜLEMEDEN SİYASİ RANT DEVŞİRMEYE KALKARSANIZ BUNUN BİZİM DİLİMİZDE TEK ANLAMI VARDIR, AHLAKSIZLIK

CHP'ye en sert tepki ise, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den geldi..

ATATÜRK HİÇKİMSENİN TEKELİNDE DEĞİLDİR. HELE HELE HDP , PKK VE FETÖ'NÜN YÖRÜNGESİNE GİREN CHP'NİN ATATÜRK ADINI ANMAYA NE YÜZÜ NE DE HAKKI KALMIŞTIR. LAF CAMBAZLIĞINI BIRAKINIZ, KÖZLENMİŞ DÜŞMANLIKLARI GEÇİNİZ, İPSİZ SAPSIZ DEĞERLENDİRMELERİ, UÇUK KAÇIK BEYANATLARI BURUŞTURUP ATINIZ, NİTEKİM GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz