Yıldırım: Masum insanların katline sebep olacaklar

Yıldırım: Masum insanların katline sebep olacaklar

Başbakan Binali Yıldırım, IŞİD'li teröristlerin Rakka'dan kontrollü şekilde çıkarılmasına tepki gösterdi. Amerika Birleşik Devletleri'ni eleştiren Yıldırım, silahlarıyla birlikte kaçmalarına izin verilen teröristlerin başta Türkiye olmak üzere dünya için tehdit oluşturduğunu vurguladı... Yıldırım'ın gündeminde Ekonomik gelişmeler de vardı.

"BU SABAH HABERLERDE BELKİ FARK ETMİŞSİNİZDİR. RAKKA'DA YENİ BİR REZALET ORTAYA ÇIKTI"

Başbakan Binali Yıldırım Rakka operasyonun ardından ingiliz yayın kuruluşu BBC'nin ortaya çıkardığı rakka operasyonu sonrasında IŞİD'li teröristlerin kentten tahliyesine ilişkin görüntülere bu sözlerle tepki gösterdi...

GEL GÖR Kİ NELER OLMUŞ NELER..RAKKA'DA DEAŞ'LILARI TEMİZLEMEK YERİNE RAKKA'DAKİ DEAŞ'LILARI SİLAHLARI İLE BİRLİKTE ÇIKMALARI İÇİN DESTEK OLMUŞLAR. 50 TIRIN DA 10 TANESİ HER TÜRLÜ AĞIR SİLAHLARLA YÜKLÜ VAZİYETTE, KONVOY OLUŞTURARAK RAKKA'NIN KUZEYİNDEN DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİNİ ÇIKARMIŞLAR. ORADAN ÇIKAN SİLAHLARI İLE SERBEST BIRAKILAN DEAŞ MENSUPLARI, BAŞTA TÜRKİYE OLMAK ÜZERE, AVRUPA, AMERİKA, DÜNYANIN HER TARAFINDAN KİM BİLİR YENİ, MASUM İNSANLARIN KATLİNE SEBEP OLACAKLAR.

Partisinin grup toplantısında konuşan başbakan Yıldırım, Washington'a yönelik eleştirilerini, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi ve terör örgütü Ypg'ye silah yardımı ile sürdürdü...

BİZE KANIT DİYENLERİN 11 EYLÜL SONRASI AFGANİSTAN'A GİRİYORUZ, ABD'NİN ARKASINDA OLAN BİZİMLE GELSİN DEDİK. BİZ DE KANIT SORMADIK. NE DELİLİ SORUYORSUN? 250 ŞEHİDİMİZ VAR, 2 BİN 194 GAZİMİZ VAR DAHA NE DELİL SORUYORSUNUZ?
YPG İLE İŞBİRLİĞİNİN DE GELDİĞİ KONTAYI BİR KEZ DAHA İFADE ETTİK. BU İŞBİRLİĞİNİN ARTIK DAHA FAZLA SÜRDÜRÜLMESİNİN İLİŞKİLERİMİZDE TAMİRİ İMKANSIZ HASARLAR OLUŞTURACAĞINI BİR KEZ DAHA YALIN BİR DİLLE İFADE ETTİK. ABD İLE İLİŞKİLERİ GERMEK VE DAHA DA KÖTÜLEŞTİRMEK GİBİ BİR NİYETİMİZ YOK. MÜTTEFİK OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZ ABD İLE OLUMLU GÜNDEM ÜZERİNDE YOL ALMAYI ARZU EDİYORUZ.

Yıldırım, daha sonra Türkiye'nin ekonomik verilerine değindi, gündeminde büyüme oranları hedefinde kredi derecelendirme kuruluşları vardı..

BAKTILAR Kİ İŞLER SİTEDİĞİ GİBİ GİTMİYOR BU SEFER TÜRKİYE'NİN BÜYÜME NOTUNU DÜŞÜREN KURULUŞLAR ART ARDA BÜYÜME ORANINI YÜKSELTME YARIŞINA GİRDİLER. ONLARIN DERDİ KENDİ İTİBARLARINI KURTARMA ÇALIŞMASINDAN BAŞKASI DEĞİLDİ. ŞİMDİ DE 2018 EKONOMİK KRİZ KAOS SENARYOSUNU DEVREYE SOKMAYA ÇALIŞIYORLAR. HERKES RAHAT OLSUN, GEREKLİ TEDBİRLERİMİZİ ALDIK ALIYORUZ. HEDEFİMİZ 2018'DE ENFLASYONLA MÜCADELE"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz