Araçlarda cam filmi yasağı

Araçlarda cam filmi yasağı

Araçlarda cam filmi yasağıyla ilgili Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'den açıklama geldi.. Yeni bir düzenleme yapılacağını belirten Bakan Özlü, "Emniyetin görüntü alabileceği çerçevede bir limit getireceğiz. O kriteri aşanlar yine yasağa takılacak, altında kalanlar serbest olacak" dedi.

Otomobillere cam filmi takılması, Kanun Hükmünde Kararname ile yasaklanmış ve sürücülerden tepki gelmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, bakanlıklara bu konuda düzenleme yapılması için verdiği talimatın ardından ilgili bakanlıklardan açıklama geldi..

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, araçlarda cam filmi yasağıyla ilgili 3 bakanlığın teknik çalışma yaparak yeni kriterler belirleyeceğini duyurdu..

"İÇİŞLERİ BAKANLIĞIMIZ, EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI UZMANLARI, BİZİM BAKANLIĞIMIZIN UZMANLARIYLA BİR ARAYA GELECEKLER. CAM FİLMİNDE EMNİYETİN GÖRÜNTÜ ALABİLECEĞİ, GÖRÜNTÜLEMESİNİ ENGEL OLMAYACAĞI ÇERÇEVEDE LİMİTLE, BİR KRİTER GETİRECEĞİZ. O KRİTERİ AŞANLAR YİNE YASAĞA TAKILACAK, ALTINDA KALANLAR SERBEST OLACAK. TEKNİK BİR ÇALIŞMA YAPACAĞIZ VE KARAR VERECEĞİZ."

Araçlarda cam filminin bugüne kadar da yasak olduğunu söyleyen Bakan Özlü, Reina'da gerçekleşen terör eylemi üzerinden de uyarılarını sürdürdü.

" REİNA SALDIRISINI YAPAN TERÖRİSTİN YAKALANMASI AŞAMASINDA CAM FİLMİNE BAĞLI BİR ARAÇ İÇİNDE OLDUĞU İÇİN YAKALAYAMADIKLARINI SÖYLÜYORLAR. YANİ ŞU ANLAŞILMASIN CAM FİLMİ SERBESTTİ, ŞİMDİ SİZ YASAK GETİRİYORSUNUZ. HAYIR ARKADAŞLAR CAM FİLMİ HEP YASAKTI."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz