Deniz Baykal'ın tedavisi sürüyor

Deniz Baykal'ın tedavisi sürüyor

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili son bilgileri paylaştı... Baykal'ın bilincinin giderek açıldığını belirten İbiş, "Siren seslerinden 10 Kasım olduğunu anladı ve başıyla selamladı" dedi.

ERKAN İBİŞ: "GENEL DURUMU BİR ÖNCEKİ AÇIKLAMAMIZA GÖRE DAHA İYİ. YAŞAMSAL BULGULARI İYİ. EL, KOL, BACAK HAREKETLERİ DAHA BELİRGİN. BİLİNCİ GİDEREK AÇILIYOR. DENİZ BEY YAZABİLİYOR, HESAP YAPABİLİYOR, AİLEYİ TANIYOR, SESLERİ AYIRT EDEBİLİYOR. "

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili olumlu mesajlar verdi.

ERKAN İBİŞ: "KONUŞMA ÇABASI VAR, DUDAK HAREKETLERİNDEN BUNU ARKADAŞLARIMIZ ÇOK RAHAT ANLAYABİLİYORLAR. DUYDUKLARINI DAHA İYİ ANLIYOR, ANLAMLANDIRIYOR. SİREN SESLERİNDEN 10 KASIM OLDUĞUNU, BAŞIYLA SELAMLAYARAK ANLADIĞINI BELİRTMİŞ, İFADE ETMİŞ OLDU."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile birlikte Baykal'ı tedavi gördüğü İbni Sina Hastanesinde ziyaret etti.

Hastane çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Akıncı, Baykal'ın Kıbrıs Türk halkı için değerli bir isim olduğunu vurguladı.

" SAYIN BAYKAL'IN SAĞLIK DURUMU, EN BAŞTA KUŞKUSUZ Kİ AİLESİ, MENSUBU OLDUĞU CAMİA VE TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ OLDUĞU KADAR, BİLMENİZİ İSTERİM Kİ KIBRIS TÜRK HALKI İÇİN DE SON DERECE ÖNEMLİDİR. TEMENNİMİZ, BU İYİYE GİDİŞİN DEVAM ETMESİ VE SAYIN BAYKAL'I YENİDEN ESKİSİ GİBİ ARAMIZDA GÖRMEMİZDİR."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da gösterdiği duyarlılık için Akıncı'ya teşekkür etti.

KILIÇDAROĞLU - KENDİSİ HEKİMLER TARAFINDAN BİLGİLENDİRİLDİ. GÖSTERDİĞİ DUYARLILIK İÇİN KENDİSİNE VE ŞAHSINDA KIBRIS TÜRK HALKINA YÜREKTEN TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz