Büyük Önder Atatürk Adana Özel Başknet Okullarında da anıldı

Büyük Önder Atatürk Adana Özel Başknet Okullarında da anıldı

Büyük Önder; aramızdan ayrılışının 79. yılında Başkent Üniversitesi Adana Özel Başkent Okulları'nda da özlem ile anıldı.

Başkentli öğrenciler Ata'larına olan özlemleri için bir dizi etkinlik hazırladı. Okul bahçesindeki Atatürk büstü önüne hazırladıkları 'İzindeyiz' köşesinde saat 9'u 5 geçe saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra Başkent Üniversitesi Adana Öze Başkent Okulları Genel Müdürü Zuhal Yenisolak, konuştu...

Zuhal Yenisolak (Başkent Üniversitesi Adana Öze Başkent Okulları Genel Müdürü) : "MÜHİM OLAN ONUN BIRAKTIĞI BU EŞSİZ ESERİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ' Nİ KORUMAK ONUN İLKE VE İNKLAPLARINA BAĞLI KALMAK VE EN ÇOK İSTEDİĞİ GİBİ ÇAĞDAŞ MEDENİYETLER SEVİYESİNE ULAŞMAKTIR. BİZLER BU GÜN BAŞKENT OKULLARININ EĞİTİMCİLERİ OLARAK HEP BU ANLAYIŞ VE DİSİPLİNLE EĞİTİM VERMEKTE VE SİZ SEVGİLİ GENÇLERİN ATATÜRK'ÜN YOLUNDA HEP AYDINLIĞA YÜRÜYEN BİREYLER OLARAK YETİŞMENİZ İÇİN ÇALIŞMAKTAYIZ..ŞU ANDA GÖRÜYORUM Kİ İKİ BİN TANE ATATÜRK ÇOCUĞU KARŞIMDA YANİ İKİ BİN TANE ATATÜRK YETİŞTİRİYORUZ.."

Başkent Okulları tiyatro salonundaki etkinlikler de Atatürk belgeseli ve Başkentli öğretmenlerin Anıtkabir ziyareti görüntüleri ile başladı.

Başkentli öğrenciler, Atatürk Oratoryosu'nu seslendirdi.

Atatürk temalı şiirlerin ardından "Atatürk'ten Anılar" konulu canlandırma sahnelendi.

"Atatürk Hakkında İzlenimler" bölümünde ise öğrenciler, temsili Atatürk naaşına kırmızı karanfiller bırakarak, vecizelerini okudu.

"Atamıza Mektup" konulu yarışmada dereceye giren mektuplar da seslendirildi.

Büyük Önder'i anma etkinliği, Başkent Üniversitesi Adana Özel Başkent Okulları Okul Bandosu'nun seslendirdiği Atatürk'e özlemi dile getiren şarkılar ile sona erdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz