Beştepe'de Atatürk'ü anma programı

Beştepe'de Atatürk'ü anma programı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programında konuştu. Cumhuriyet Halk Partisi'ni eleştiren Erdoğan, "CHP'nin Atatürk ile ilişkisi 10 Kasım 1938'de kesilmiştir" ifadesini kullandı.

"MİLLETİMİZİN GAZİYE HÜRMETİ SONSUZDUR. MİLETİMİZİN ULU ÖNDERİN ADIYLA BİR SORUNU YOKTUR."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen Atatürk’ü Anma Töreni'nde konuştu. Tek partili dönemi üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi'ni eleştirdi.

"BUGÜN CHP'NİN ATATÜRK İLE İLİŞKİSİ 10 KASIM 1938'DE KESİLMİŞTİR. ATATÜRK EBEDİYETE İRTİHAL ETTİKTEN SONRA PARALARIN ÜZERİNDE ONUN YERİNE İNÖNÜ'NÜN RESMİ KONMUŞTUR. PARTİ BAŞKANLARIN PARTİSİ OLMUŞTUR. "

Erdoğan'ın bir de uyarısı vardı.

"ELBETTE ATATÜRK DE ELEŞTİRİLEBİLİR. ANCAK ELEŞTİRMEK BAŞKADIR HAKKI TESLİM ETMEK BAŞKADIR. SAYGI SINIRLARI İÇİNDEKİ ELEŞTİRİLERE DİYECEK SÖZÜMÜZ YOKTUR ANCAK ATATÜRK'Ü VE AİLESİNİ HEDEF ALAN ELEŞTİRİLERİ ONAYLAMIYORUZ. "

Erdoğan, bir kez daha cumhuriyet halk partisi'ni eleştirdi.

"ŞİMDİ BİRİLERİ ÇIKMIŞ ATATÜRK BİZİM ATATÜRK'ÜMÜZ DİYOR. BU LİDERİ DARBECİLERİN MARJİNALLERİN TEKELİNE Mİ BIRAKACAĞIZ. ATATÜRK'Ü TÜM YÖNLERİ İLE ANLAYACAĞIZ VE ANLATACAĞIZ. "

Cumhurbaşkanı, konuşmasında sınır ötesi harekatlara da değindi.

"BİİZM MİSAK-I MİLLİ HUDUTLARIMIZDAN TACİZ EDİLİYORSAK, BURADA BUYURUN DEVAM EDİN DEME LÜKSÜMÜZ YOKTUR. GEREĞİ NEYSE YAPMA ZORUNLULUĞU VARDIR. FIRAT KALKANI BUDUR. AFRİN'DE YAPILMAKTA OLAN DA BUDUR."
"LOZAN KAZANIMLARI YANINDA KAYIPLARI DA OLAN BİR ANLAŞMADIR. SURİYE VE IRAK'TA KURULAN TEZGAHLARIN AMACINA ULAŞMASINI ENGELLEMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK, YAPIYORUZ. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz