Prof.Dr.Mehmet Haberal 2022

Prof.Dr.Mehmet Haberal 2022

Bilim ışığını Türkiye'den tüm dünyaya yayan Başkent Üniversitesi Kurucusu, Dünya Organ Nakli Derneği Seçilmiş Başkanı Prof.Dr.Mehmet Haberal önemli bir organizasyona daha imza attı...Dünya Organ Nakli Derneği heyeti ile Dünya çapında cerrahlardan oluşan yerel organizasyon komitesi, Dünya Organ nakli derneğinin 2022'deki toplantısının düzenleneceği yerle ilgili değerlendirme yapmak için İstanbul'da biraraya geldi...Ortadoğu, Amerika ve Türkiye'den saygın biliminsanları, tarihi ve kültürel değerleriyle Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul'da bu büyük kongrenin yapılabileceğini ifade etti...Prof.Haberal da "Türkiye'nin başkenti Ankara'dır; Kalbi ise İstanbul'dur." dedi; bu kadim şehirde her türlü imkanın var olduğunu, kentin dünyaca ünlü birçok kongreye ev sahipliği yaptığını vurguladı.

Bilimin ışığı; Ortadoğu, Ortaasya ve Afrikayı birleştiren Türkiye'de parladı.

Türkiye'de ilk organ naklinin 42. Yılında, Türkiye organ nakli derneği ile Türk Dünyası Transplantasyon derneğinin 2'nici Uluslararası bilimsel kongresini Ankara'da düzenleyen ve dünyanın dört bir yanından yüzlerce bilim insanını ağırlayan, Başkent üniversitesi kurucusu ve dünya organ nakli derneğinin seçilmiş başkanı Prof.Dr. Mehmet Haberal, bu önemli kongrenin ardından rotasını İstanbul'a çevirdi...

Zira, Dünya Organ Nakli Derneği heyeti ile saygın biliminsanlarının bulunduğu yerel cerrahlar komitesi, Prof.Haberal'ın ev sahipliğinde İstanbul'da bir araya geldi.

Heyet, Dünya Organ Nakli Derneği'nin 2022'deki uluslararası 29.kongresinin düzenleneceği yerle ilgili, profesör Haberal önderliğinde İstanbul'da inceleme yaptı.

Haberal'ın ağırladığı biliminsanları hem İstanbul'un kültürel ve turistik özelliklerini gördü; hem de konaklama ve kongre merkezleriyle ilgili alternatifleri değerlendirdi.

Gezilen noktalardan biri de Çırağan Sarayıydı. Dünya çapında biliminsanlarına rehberler İstanbul tarihi hakkında bilgi verdi...Heyet sarayı gezerken
hayranlığını gizleyemedi. .

Verimli geçen günün ardından Prof.Haberal, dostlarını akşam yemeğinde ağırladı.

Programın ikinci gününde Dünya Organ Nakli Derneği heyeti ile yerel organizasyon komitesi Prof.Haberal liderliğinde bir değerlendirme toplantısı yaptı. Prof.Haberal, 2022'deki kongrenin İstanbul'da düzenlenmesinden memnuniyet duyacağını söyledi.

SEVGİLİ ARKADAŞLARIM;SİZLERİ BURADA MİSAFİR ETMEKTEN ÇOK MUTLUYUM.NEDEN BURADAYIZ? DÜNYA ORGAN NAKLİ DERNEĞİ İÇİN. BU DERNEK DÜNYADAKİ EN ÖNEMLİ ORGANİZASYONLARDAN BİRİ. DERNEĞİN BAŞKANI NANCY, ÖNCEKİ BAŞKAN PHILIP,JEAN-PIERRE VE HEPİNİZ BURADASINIZ BU NEDENLE ÇOK MUTLUYUM. BİLİYORSUNUZ DÜNYA ORGAN NAKLİ DERNEĞİ ULUSLARARASI KONGRELER DÜZENLİYOR.2022 YILINDAKİ KONGRE UMARIM İSTANBUL'DA OLUR.SİZLERİN SAYESİNDE VE SİZLERİN DESTEĞİ İLE. BU DAVET YALNIZ TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI İÇİN DEĞİL.AYNI ZAMANDA ORTADOĞU ÜLKELERİ VE BU BÖLGEDE BULUNAN DİĞER TÜM ÜLKELER İÇİN. DÜNYA ORGAN NAKLİ DERNEĞİ BÜTÜN ÜLKELERDEN İNSANLARI BİRARAYA GETİRİYOR. SİZLERLE GELECEK AKTİVİTELERİ KONUŞACAĞIZ.

Ortadoğu, Amerika ve Türkiye'den dünya çapında saygın biliminsanları da 2022 yılında düzenlenecek Uluslararası Dünya Organ Nakli Derneği kongresinin İstanbul'da yapılması konusunda hemfikir olduklarını söyledi.


MERHABA.TÜRKİYE'Yİ SEVİYORUM.BEN PROF.HABERAL'A BU HARİKA MİSAFİRPERVERLİĞİ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. ANKARA'DAKİ MÜTHİŞ KONGRE İÇİN DE AYRICA TEŞEKKÜRLER. PROF.HABERAL, ANKARA'DA MUHTEŞEM BİR KONGRE DÜZENLEDİ.ŞİMDİ 2022'DE DÜNYA ORGAN NAKLİ DERNEĞİ KONGRESİNİN HANGİ ŞEHİRDE YAPILACAĞINI KONUŞMAK İÇİN BURADAYIZ.BİZ DÜN KONGRE MERKEZLERİNDEN İSTANBUL KONGRE MERKEZİNİ ZİYARET ETTİK.ÇOK MEMNUN OLDUK. ÇOK AÇIK Kİ İSTEDİĞİMİZ GİBİ BİR YERDİ,ÇOK GÜZEL BİR YERDİ.İSTANBUL HARİKA BİR ŞEHİR.PROF.HABERAL'A BU FIRSATI VERDİĞİ İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜRLER.


PHILIPALT - MEHMET HABERAL'IN ANKARA'DA DÜZENLEDİĞİ BİLİMSEL KONGRE GERÇEKTEN MUHTEŞEMDİ. BU KONGREDE DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN BİLİMİNSANLARI BİRARAYA GELDİ. İSTANBUL'U BENDE SEVDİM.İSTANBUL ,BU KONGREYE EV SAHİPLİĞİ YAPABİLECEK, HARİKA BİR ŞEHİR.

BASSAMALT - İSTANBUL GERÇEKTEN TARİHİ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİ AÇISINDAN ÇOK HARİKA BİR ŞEHİR.2022'DEKİ KONGRE İSTANBUL'DA DÜZENLENEBİLİR.


İSTANBUL GİBİ DOĞU İLE BATI ARASINDA BİR KÖPRÜ KONUMUNDAKİ BİR ŞEHİRDE DÜNYA ORGAN NAKLİ DERNEĞİNİN 2022'DEKİ KONGRESİNİN DÜZENLENMESİ BENCE DOĞRU BİR SEÇİM.


BU BÖLGEDE KONGRENİN YAPILMASI BÖLGE ÜLKELERİNE TRANSPLANTASYON ALANINDA KATKILAR SAĞLAYACAKTIR. İSTANBUL TOPLANTI İÇİN EN İYİ YER.

DÜNYA ORGAN NAKLİ DERNEĞİ İLE BU BÖLGE ARASINDA UZUN BİR MESAFE VAR.BİZLER GELİP KATILABİLİYORUZ;ANCAK HERKES İÇİN AYNI DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL.BENCE EN İYİSİ BU BÖLGEDE DÜZENLEYİP TRANSLANTASYON KONUSUNDA DENEYİMLERİN PAYLAŞILMASI VE TRANSPLANTASYONUN ARTTIRILMASI İÇİN MESAJLARIN VERİLMESİ.


FADILALT -TÜRKİYE TRANSPLANTASYONDA LİDER BİR ÜLKE. ETİK PRENSİPLERİN UYGULANMASI KONUSUNDA DA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATAN BİR ÜLKE.DOĞU VE BATIYI BİRBİRİNE BAĞLAYAN,TÜM DÜNYADAN ULAŞIMI ÇOK KOLAY,KÜLTÜREL VE TURİSTİK AÇIDAN ÇOK ZENGİN BİR ÜLKE.BU NEDENLE BENİM OYUM İSTANBUL İÇİN.


İSTANBUL DEKLERASYONU ORGAN TRAFİĞİ VE ORGAN TİCARETİ KONUSUNDAKİ SORUNLARI ÖNLEMEK AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİDİR. BURADA PROF.HABERAL ÖNDERLİĞİNDE İMZALANMIŞTIR. BENCE KONGRENİN İSTANBUL'DA DÜZENLENMESİ BÖLGE ÜLKELERİ VE ASYA'DAKİ SORUNLARA ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİLMESİ AÇISINDAN DA ÖNEMLİDİR.

BUGUN BURADA BÖLGEDE BULUNAN TRANSPLANTASYON DERNEKLERİNİN BİRÇOĞU TEMSİL EDİLİYOR VE HEPİMİZ BİRLİKTE BU TOPLANTININ OLUŞUMU İÇİN ÇALIŞTIK. UMARIM 2022 DEKİ KONGREYİ İSTANBUL'DA GÖREBİLİRİZ.


-İSTANBUL DOĞU İLE BATI ARASINDAKİ BİR KÖPRÜDÜR. AYRICA İSTANBUL BİRÇOK MEDENİYETE EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞ VE MEDENİYETLER ÜZERİNE İNŞA EDİLMİŞTİR. 2022'DE GERÇEKLEŞMESİNİ İSTEDİĞİMİZ BU KONGREYİ İSTANBUL'DA DÜZENLEMEKTEN GURUR DUYARIZ.

İSTANBUL DOĞU VE BATININ BULUŞTUĞU MUHTEŞEM BİR MERKEZDİR.GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ İSTANBUL'UN BÖYLE GENİŞ KATILIMLI BİR KONFERANSI KARŞILAYACAK KONAKLAMA İMKANI DA BULUNMAKTADIR.PROF.HABERAL'IN ANKARA VE İSTANBULDA ULUSLARARASI KONGRELER DÜZENLEDİĞİNİ GÖRDÜK.GERÇEKTEN MUHTEŞEMDİ.PROF.HABERAL,BU KONUDA SON DERECE DONANIMLI BİR KİŞİ.GÜVENLİK KONUSUNA GELİNCE DÜNYANIN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUM NEDENİYLE KİMSE BİR ŞEHRİN GÜVENLİĞİ KONUSUNDA GARANTİ VEREMEZ.İSTANBUL EN AZ LONDRA,PARİS,NEWYORK KADAR
GÜVENLİDİR.

SEADİSTANBUL ASYA VE AVRUPA ARASINDA BİR KÖPRÜ KONUMUNDA.HERKES ÇOK İYİ BİLİYOR PROF.HABERAL'IN NE KADAR BAŞARILI KONGRELER DÜZENLEDİĞİNİ.UMARIM 2022'DE İSTANBUL'DA BULUŞURUZ.

KARASU - İSTANBUL BÖYLE BİR KONGRE DÜZENLEMEK İÇİN MUHTEŞEM BİR YER.HERKES BUNU BİLİYOR.

GÜRAKAR.ANKARA'DA PROF.HABERAL'IN EV SAHİPLİĞİNDE YAPILAN KONGREDE ORGAN BAĞIŞINA YÖNELİK SORUNLAR DA KONUŞULDU.TÜRKİYE KADAVRADAN ORGAN BAĞIŞINA YÖNELİK SORUNLARI ÇÖZDÜ BÜYÜK ADIMLAR ATTI. ORGAN TRAFİĞİ VE TİCARETİNİN ÖNLENMESİYLE İLGİLİ DE İSTANBUL DEKLERASYONU ETKİLİ OLDU.KONGRENİN BURADA DÜZENLENMESİ DİĞER BÖLGE ÜLKELERİNE DE YOL GÖSTERİCİ OLACAKTIR

BU BÖLGEDE BU TÜR BİR KONGREYE İHTİYACIMIZ VAR.

BAZI NEFROLOGLARIMIZ, UZMANLARIMIZ AMERİKA'DAKİ KONGRELERE KATILAMIYOR. BU BÖLGEDE KONGRENİN YAPILMASI İŞTE BU GEREKÇEYLE ÖNEMLİ.

Toplantının kapanış konuşmasını da yapan Prof.Haberal'da İstanbul'da her türlü imkanın var olduğunu,kentin dünyaca ünlü birçok kongreye ev sahipliğini yaptığını vurguladı ve "Türkiye'nin başkenti Ankara'dır.Kalbi ise İstanbul'dur."sözlerini kullandı.

BİR ÖZET GEÇECEK OLURSAM. TÜRKİYE 2022 DE DÜNYA TRANSPLANTASYON DERNEĞİNİN DÜZENLEYECEĞİ BU KONFERANSA HAZIR. AYRICA TÜM TESİS VE İMKANLARIMIZLA DÜNYA TRANSPLANTASYON DERNEĞİ ÜYELERİNİN YANINDAYIZ. EK OLARAK BEN BU BÖLGEDE BULUNAN BİRÇOK MESLEKTAŞIMIN DÜNYA ORGAN NAKLİ DERNEĞİNİN ÜYESİ OLMASI İÇİN ÇABALIYORUM. BİZ DERNEK ÜYELERİNİN SAYISINI DA AYNI ZAMANDA ARTIRMAK ZORUNDAYIZ. VE AYRICA BİZ DÜNYA ORGAN NAKLİ DERNEĞİNİN 2018 DE MADRİD TE DÜZENLENECEĞİ TOPLANTIYA KATILIMI ARTIRMAYA ÇALIŞIYOR VE DESTEKLİYORUZ. BEN BULUNDUĞUM HER YERDE İNSANLARA MADRİD TE DÜZENLENECEK KONFERANSI HATIRLATIYORUM. BEN HEPİNİZE KATILIMINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM. BERABER ÇOK ZAMAN HARCADIK AMA BU BİZİM GÖREVİMİZ. DÜNYA ORGAN NAKLİ DERNEĞİ DÜNYANIN EN PRESTİJLİ DERNEĞİ OLMALIDIR. BUNUN İÇİN DAHA FAZLA ÇALIŞMALIYIZ.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz