Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi'nde yeniden yaşam yolculuğu

Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi'nde yeniden yaşam yolculuğu

Başkent Üniversitesi Kurucusu, Dünya Organ Nakli Derneği'nin seçilmiş başkanı Prof.Dr.Mehmet Haberal, Amerika’dan yurda döner dönmez, rotasını Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesine çevirdi... Burada, ekibiyle birlikte 2 başarılı organ nakli ameliyatına daha imza atan Prof.Haberal , hastaların, yeni bir yaşam yolculuğuna başlamasını sağladı.

Türkiye'yi dünyanın dört bir yanında temsil eden, Başkent Üniversitesi Kurucusu ve yönetim üst kurulu başkanı; Dünya Organ Nakli Derneği'nin seçilmiş başkanı Prof.Dr.Mehmet Haberal, Amerika’dan döner dönmez, rotasını Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesine çevirdi...Çünkü 2 kronik organ hastası daha yaşama yeniden tutunabilmek için O'nu bekliyordu.

Hastalardan biri; 46 yaşındaki Cem Nezir Tekin'di...Polikistik böbrek sonucunda böbrek yetmezliği gelişen Tekin’e kardeşi böbreğini bağışlamaya karar vermişti. Kan ve doku uyumunun saptanmasının ardından ameliyat saati geldi ve Prof.Haberal ile ekibi, 35 yaşındaki Cihan Tekin’in böbreğini abisine başarılı bir operasyonla nakletti.

59 yaşındaki Tevfik Küçükarslan ise Başkent Üniversitesi İstanbul Diyaliz Merkezinde 9 aydır diyalize giriyordu...Eşinin durumuna dayanamayan 53 yaşındaki Çiçek Küçükarslan böbreğini bağışlamak istemişti.Küçükarslan çifti de gerekli tahlilleri yapıldıktan sonra ameliyata alındı.

Prof.Dr.Mehmet Haberal ve ekibi her iki böbrek nakli operasyonunu da başarıyla tamamladı

İyi haberi alan Hasta yakınları, yeniden yaşam yolculuğunun mimarı Prof.Haberal'a şükranlarını iletirken; O yeni hastalara yaşam umudu olabilmek için, İstanbul'dan, Başkent üniversitesi Ankara hastanesine doğru yola çıkmıştı bile.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz