Organ ve Doku Nakli Koordinatörlüğü Kursu

Organ ve Doku Nakli Koordinatörlüğü Kursu

Sağlık Bakanlığı ile Başkent Üniversitesi ortak "organ ve doku nakli koordinatörlüğü" sertifika kursu düzenledi... Gölbaşı Patalya otelde,11 gün süren kurs sonunda gerçekleştirilen sertifika dağıtım törenine, Başkent Üniversitesi Kurucusu, Dünya Organ Nakli Derneği'nin Seçilmiş Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da katıldı. Prof. Dr. Haberal, törende yaptığı konuşmada, organ nakli konusunda Türkiye'nin önemine vurgu yaptı, sağlık çalışanlarına "Hastanın iyileşmesi için son ana kadar tıbbın her imkanını kullanın" mesajı verdi.

Başkent Üniversitesi organ nakli konusunda önemli projelere imza atmaya devam ediyor.
Sağlık Bakanlığı ve Başkent Üniversitesi "bir organ, bir hayat" sloganı ile organ ve doku nakli koordinatörlüğü sertifika kursu düzenledi.

Gölbaşı Patalya Lakeside otelde 16-27 Ekim tarihleri arasında düzenlenen kursta, Türkiye'nin dört bir yanından gelen hekimler ve diğer sağlık çalışanları, organ nakli ile ilgili yeni bakış açıları kazandıracak eğitim aldı. Kampüs ayağında da aile görüşmeleri yapıldı.

Kurs sonunda gerçekleştirilen sertifika dağıtım törenine Başkent Üniversitesi Kurucusu, Dünya Organ Nakli Derneği'nin Seçilmiş Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da katıldı.

Sertifika dağıtımından önce katılımcılar adına Numune Hastanesi doktorlarından İsmail Ercan Bal konuştu.

SİZİN İLK GÜNKÜ HEYECANINIZI VE MOTİVASYONUNUZU HALA KAYBETMEMİŞ OLMANIZ BİZİM İÇİN DE AYRI BİR MOTİVASYON KAYNAĞI DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BURADAKİ GEÇİRDİĞİMİZ SÜREDE HEM TEORİK HEM PRATİK BİRTAKIM BİLGİLERİMİZİ ALDIK.

Daha sonra Prof. Dr. Mehmet Haberal çıktı kürsüye, organ naklinin önemine değindi, Türkiye'nin, dünyadaki yerine dikkati çekti.

Prof. Dr. Haberal'ın vurguladığı bir diğer konu da beyin ölümü ve koma durumlarıydı. Haberal, son ana kadar hasta için tıbbın her imkanının kullanılması gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Haberal, Türkiye'de organ naklinin gelişim sürecini de anlattı.

Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın, sağlık emekçilerine de önemli mesajları vardı.

İzmir'den gelen sağlık çalışanları, Prof. Dr. Haberal'a konuşmasının sonunda çiçek takdim etti.

Prof. Dr. Mehmet Haberal. kursu başarı ile bitirenleri tebrik etti, sertifikalarını verdi.

Kursu başarı ile tamamlayıp organ nakli Koordinatörü olmaya hak kazanan katılımcılar, aldıkları eğitimden memnundu. Prof. Dr haberal başka olmak üzere kursu düzenleyenlere teşekkür etti.

- KURSUMUZ ÇOK İYİYDİ DOLU DOLU GEÇTİ. GELDİĞİMİZLE ŞU ANKİ HALİMİZ ARASINDA BAYA Bİ FARK OLUŞTU. KATKISI ÇOK ÇOK.
BENİM İÇİN HARİKA BİR KURS OLDU. GÜZEL BİR DENEYİM OLDU. İKİ SENEDİR BU İŞİ YAPIYORDUM ZATEN AMA FARKLI BİR PENCERE AÇTI BANA
- İKİ HAFTA ÇOK VERİMLİ ÇOK GÜZEL BİR PROGRAM GEÇİRDİK. YOĞUN BİR PROGRAM GEÇİRDİK. ÇOK DEĞERLİ HOCALARIMIZ ÇOK DEĞERLİ KOORDİNATÖRLEİRMİZİN BİLGİ VE TECRÜBELERİNDEN FAYDALANDIK. TABİ GÖRÜŞ AÇIMIZI DAHA DA GENİŞLETTİ
- OLDUKÇA VERİMLİ BİR KURS SÜRECİ TAMAMLADIK TÜM ARKADAŞLARIMIZLA BİRLİKTE. BURADA BAŞTA MEHMET HABERAL HOCAMIZ OLMAK ÜZERE SAĞLIK BAKANLIĞI'NA DA TÜM DESTEKLERİNDEN ÖTÜRÜ ÇOK TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM BEN.
- BU 11 GÜNDE GAYET FAYDALI EĞİTİMLER ALDIK, GAYET GÜZEL ŞEYLER ÖĞRENDİK. BUNUN NETİCESİNDE DE ORGAN NAKLİNDE KOORDİNATÖRLÜKLE İLGİLİ FARKINDALIK OLUŞTURACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİNE BİZE EV SAHİPLİĞİ YAPTIĞI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Prof. Dr. Haberal ve katılımcılar daha sonra birlikte fotoğraf çektirdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz